فواید مصرف گیاه ماکا در باروری و تقویت قوای جسمی و جنسی

خواص ریشه گیاه ماکا

گیاه ماکا

گیاه ماکا که به نام جینسینگ پرویی معروف است، در کشور پرو کشت می شود. از قدیم در طب سنتی این منطقه، از این گیاه برای درمان نا باروری استفاده می شده است. گیاهی با خواص بسیار که حتی بومیان و سرخ پوستان پرویی و اینکاها، آن را مقدس می دانستند. هر کسی اجازه ی خوردن از ریشه ی آن را نداشت. در ادامه به معرفی این گیاه و ذکر خواص آن خواهیم پرداخت.

گیاه ماکا چیست و چه خواصی دارد؟

گیاه ماکا یکی از گیاهان پر طرفدار در آمریکای جنوبی است. سرخ پوستان آمریکایی تقریبا از 5 هزار سال پیش تا امروز، این گیاه را برای درمان برخی از مشکلات و بیماری ها استفاده می کنند. اینکاها در کشور پرو معتقد بودند که گیاه ماکا خیلی مقدس است. این گیاه را لایق افراد طراز اول و نخبه می دانستند. این گیاه در ارتفاعات بسیار زیاد در کشور پرو می روید. ریشه ی این گیاه که به رنگ سفید یا سیاه می باشد، قابل خوردن است. البته چیدن و برداشت این گیاه کار ساده ای نیست.

ماکا یا جینسینگ پرویی سرشار از خواص است. این گیاه یک نوع ویاگرای طبیعی برای خانم ها و آقایان به حساب می آید. البته جینسینگ پرویی را نباید با جینسینگ کره ای و چینی اشتباه گرفت. هر دو تقریبا در برخی از خواص یکی هستند ولی شکل متفاوتی دارند. برخی از خواص شان نیز مثل هم نیست.

گیاه ماکا دارای خواص زیادی است که برخی از آن ها را ذکر می کنیم:

·       تقویت قدرت باروری و فعال کردن اسپرم در مردان

·       زیاد کردن میزان انرژی در بدن

·       کم کردن علائم یائسگی مثل گر گرفتگی و بی خوابی در زنان

·       کاهش خطر پوکی استخوان در زنان یائسه

·       درمان افسردگی و کاهش اظطراب و استرس

·       کاهش فشار خون در زنان یائسه

·       کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات و بزرگ شدن آن در مردان

·       بهبود حافظه و یادگیری

·       افزایش میل جنسی در زنان و مردان

·       به شدت ماده ی مغذی است

·       بالا بردن عملکرد و توان ورزشی در بدنسازان و ورزشکاران

·       بهبود خلق و خو و رفتار

·       حفاظت از پوست

·       مبارزه ی ریشه ی ماکا با رادیکال های آزاد و عوامل سرطان زا در بدن.

·       حل مشکل نعوذ در مردان

این گیاه در کشور ما به صورت پودر و قرص یا عصاره ی مایع به فروش می رسد. اگر بتوانید آن را از فروشندگان معتبر خریداری کنید، درصد خلوص بالایی خواهد داشت. این گیاه در بازار بیشتر با رنگ زرد به فروش می رسد اما رنگ های قرمز و سیاه هم ممکن است همان خواص را داشته باشند. می توان پودر ماکا را در غذا ریخت و به راحتی مصرف کرد. میزان مجاز مصرف روزانه، بین 1ونیم تا 5 گرم می باشد.

آیا پودر ماکا برای بدن ضرر دارد؟

پودر ماکا فروشگاه انلاین عطارلند افزایش دهنده میل جنسی

ماکا و پودر آن می تواند علاوه بر خواصی که دارد، در اثر مصرف بی رویه، خطرناک هم باشد. زنان باردار و افرادی که دارای حساسیت می باشند نباید از پودر و گیاه ماکا استفاده کنند. همچنین افرادی که پرکاری تیروئید دارند، مصرف ماکا می تواند برایشان خطرناک باشد. زیرا در گیاه، گواتروژن بالایی وجود دارد. اگر شخصی به استروژن حساسیت داشته باشد، نباید از این گیاه استفاده کند. مثلا خانم هایی که آندومتریوز یا سرطان سینه و رحم دارند نباید از این گیاه استفاده کنند.

خواص و مضرات این گیاه چه به صورت قرص و چه به صورت پودر، یکی می باشد و تفاوتی ندارد. اما نکته ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت می باشد، این است که اگر گیاه ماکا به صورت خالص و یا پودر مصرف شود، خیلی بهتر از قرص می باشد. قرص های ماکا اکثرا دارای ترکیبات خطرناکی مثل دگزامتازون می باشند که این ترکیب می تواند در بدن افراد لاغر، ایجاد ورم و التهاب کند. همچنین میزان اشتهای این افراد را بالا می برد و یک چاقی پر ضرر برای افراد لاغر به ارمغان می آورد. اگر زنان شیرده و باردار بخواهند از این گیاه استفاده کنند، حتما باید از قبل با دکتر خود مشورت کنند.

یکی از عوارض جدی که پودر ماکا می تواند داشته باشد، این است که شخصی که مصرف می کند، ورزش نکند. در صورتی که فرد، ورزش منظم روزانه نداشته باشد، گیاه ماکا نمی تواند منجر به عضله سازی شود و یا وزن طرف را کاهش بدهد.

بهترین پودر گیاه ماکا را از کجا تهیه کنیم؟

گیاه ماکا در کشور پرو و در ارتفاعات بسیار زیاد می روید. چیدن و حمل و نقل آن تا کشورهای دیگر، کار چندان ساده ای نیست. اگر در بازار بخواهید گیاه اصلی ماکا را پیدا کنید، کار سختی است. به همین خاطر شرکت های تولید کننده ی مواد غذایی و دارویی، پودر این گیاه را به صورت ساشه و بسته ای به فروش می رسانند. اگر بخواهید پودر این گیاه را تهیه کنید، می توانید در عطاری های معتبر و یا سایت های عطاری این محصول را با خیال راحت خرید کنید. پیشنهاد ما به شما، خرید این محصول مقوی از سایت ” عطارلند ” می باشد. مجموعه ی عطارلند، یکی از بهترین و معتبرترین عطاری های آنلاین در کشور می باشد که می توانید گیاه ماکای اصل و پودر این گیاه را از این فروشگاه تهیه کنید.

برای خرید آنلاین پودر ماکا بری نو از فروشگاه محصولات ارگانیک عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

پودر ماکا برینو عطارلند

اخیرا قرص های ماکا هم در بازار وارد شده که برخی تقلبی و برخی اصل می باشند. اگر این قرص ها را از عطاری یا داروخانه های معتبر خریداری کنید، اصل خواهند بود ولی متاسفانه بسیاری از قرص های ماکا در بازار تقلبی هستند و فقط جنبه ی تبلیغاتی دارند.

و در پایان

گیاه ماکا یک معجزه گر و درمانگر طبیعی است که به لطف خداوند در دسترس شما قرار گرفته است. باید قدر این گیاه را بیشتر بدانید. بجای مصرف خیلی از داروهای شیمیایی که عوارض جبران ناپذیری دارند، می توانید از این گیاه استفاده کنید. برای مثال می توان پودر ماکا را بعنوان جایگزین قرص ویاگرا استفاده کرد. قرص های شیمیایی ویاگرا که در دارو خانه به فروش می رسد، عوارضی مثل تپش قلب و فشار خون بالا را در پی دارد. حتی ممکن است منجر به سکته ی قلبی هم بشود. اما پودر ماکا چنین عارضه ای ندارد.