قوانین و مقررات


آخرین بروزرسانی 1402/09/01


شرایط و قوانین

مدت زمان تحویل

 • – کلیه سفارشات در صورتی که تا قبل از ساعت 12:00 ثبت شوند همان روز وارد فرآیند  آماده سازی خواهد شد و در اولین روز کاری بعد از ثبت سفارش ارسال خواهند شد.
 •  سفارشاتی که پس از پایان وقت کاری چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ثبت شوند در اولین روز کاری بعدی ارسال خواهند شد.
 • روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات رسمی و عمومی در ایران است و کلیه سفارش‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. عطارلند به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌دهد
 • زمان تحویل بسته های ارسالی به روش پست بین 2 تا 4 روز کاری (از زمان ثبت در مرکز پست) نسبت به  بعد  مسافت شهر مقصد می باشد (در صورت تاخیر در مرکز پست مسئولیت این تاخیر با شرکت ملی پست ایران می باشد)
 • مشتریان می توانند با ارسال کد سفارش، نام و نام خانوادگی به شماره  09028286042  کد رهگیری محصول پستی خود را تقاضا کرده و با وارد کردن این کد در وب سایت اداره پست، آخرین وضعیت مرسوله را پیگیری کنند.
 •  

شیوه حمل و ارسال

 • سفارشات به وسیله پست پیشتاز برای مشتریان ارسال می گردند
 • ارسال برای شهر اصفهان به سه شیوه امکان پذیر می باشد

            1 – ارسال معمولی توسط پیک (لازم بذکر است که این گزینه شامل خدمات نبوده و تحویل بسته فقط تا درب اصلی ساختمان یا مجتمع  می باشد)

            2- ارسال فوری توسط اسنپ باکس یا الو پیک اگر قبل از ساعت 12:00 باشد و در روز کاری سفارش ثبت و پرداخت شود، در همان روز ارسال می گردند و در غیر این صورت در اولین روز کاری بعدی ارسال خواهند شد. (لازم بذکر است که این گزینه شامل خدمات نبوده و تحویل بسته فقط تا درب اصلی ساختمان یا مجتمع  می باشد)

            3- ارسال توسط پست (سفارشاتی که پس از پایان وقت کاری چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ثبت شوند دراولین روز کاری بعدی ارسال خواهند شد)

                تبصره : سفارشات سایر شهرها و شهرک های اطراف اصفهان که در محدوده داخلی شهر اصفهان قرار ندارند مانند سپاهان شهر، بهارستان، شهرک شهید کشوری، دولت آباد، خمینی شهر، شاهین شهر ، گز و برخوار، خورزوق، شهرک سیمرغ، قهجاورستان، نجف آباد، گلدشت، کوشک، درچه، اصغرآباد، حصه؛ پایگاه هشتم شکاری و … فقط از طریق پست ارسال می گردد.

 • تمامی محصولات با بسته بندی های مخصوص عطارلند و  به صورت محرمانه برای مشتریان ارسال می گردد و تا زمانی که بسته باز نشود، محتوای آن مشخص نخواهد شد.
 •  
 • پرداخت در محل فعلاامکان پذیر نبوده اما به زودی پرداخت در محل  اضافه خواهد شد و از همین طربق اطلاع رسانی خواهد شد.
 • محصولات مطابق تصویر وب سایت ارسال می گردد. اما به دلیل ماهیت طبیعی بودن اکثر محصولات امکان تفاوت جزیی انکار ناپذیر است و عطارلند در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 • بسته بندی سفارشات از یک نوع محصول و بالای یک عدد به صورت جمعی و در یک بسته ارسال می گردد. در صورت نیاز به بسته بندی مجزا مشتری می بایست بلافاصله پس از ثبت سفارش از طریق پشتیبانی درخواست بسته بندی مجزا داده شود در غیر این صورت محصول در یک بسته بندی واحد ارسال می گردد و عطارلند هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد.
 • مشتری می بایست در تکمیل آدرس گیرنده کاملا دقت نماید و آدرسی دقیق با جزییات کامل به همراه کد پستی صحیح وارد نماید، در صورت مجهول بودن آدرس و برگشت خوردن بسته، هزینه ارسال مجدد به عهده سفارش دهنده خواهد بود. و عطارلند هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

نحوه پرداخت وجه

 • پرداخت وجه خرید مشتریان عطارلند از طریق پرداخت امن به وسیله کلیه کارت های عضو شتاب از طریق درگاه زرین پال صورت می گیرد.

نحوه پشتیبانی

 • پشتیبانی عطارلند به صورت تلفنی و همچنین پشتیبانی آنلاین از طریق اپلیکیشن واتس آپ انجام  می گیرد

ساعات پاسخگویی

 • پشتیبانی تلفنی از طریق شماره تماس  09028286042 به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته و همچنین ایام تعطیل می باشد 
 • پشتیبانی آنلاین توسط واتس آپ  از طریق شماره 09028286042  به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته و همچنین ایام تعطیل می باشد

روند مرجوعی کالا

 • خریدار تا 7 روز پس از ارسال کالا امکان مرجوع کردن کالا  طبق قوانین ذکر شده در این صفحه را دارد.
 • درصورتی که کالای خریداری شده دارای هرگونه نقص و یا مغایرت با محصول خریداری شده باشد می‌توانید آن محصول را تا ۷ روز پس از خرید به عطارلند بازگردانده و وجه واریزی خود را دریافت نمایید.
 • در صورتی که پس از دریافت مرسوله، کالا دچار اسیب دیدگی شده باشد خریدار  در دو حالت زیر می تواند نسبت به بازگشت کالا اقدام نماید.
 • الف: در صورت مشاهده آسیب دیدگی هنگام تحویل از پست خریدار می تواند  از دریافت کالا خودداری کند و آن را به مامور پست جهت مرجوعی کالا تحویل دهد.
 • ب: پس از دریافت مرسوله در صورت مشاهده هر گونه آسیب یا مغایرت با محصول خریداری شده حریدار می تواند طی هماهنگی با پشتیبانی عطارلند و پس از تایید نقص یا آسیب در کالا توسط تیم بازرسی عطارلند نسبت به مرجوع نمودن کالا  طبق ضوابط عطارلند اقدام نماید
 • لازم به ذکر است مرجوعی کالا تنها در صورتی امکان پذیر است که بسته بندی کالا  باز نشده باشد یا آسیب دیده و مخدوش نشده باشد
 • درصورتی‌ که کالا در هنگام ارسال، با هرگونه مشکل جدی مانند شکستگی، ضربه دیدن و یا خیس شدن مواجه شده باشد،  خریدار موظف است حتماً ظرف یک ساعت پس از تحویل گرفتن کالا، با تیم پشتیبانی عطارلند تماس حاصل فرماید و مراتب را گزارش دهد.

استرداد وجه

 • در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری یا مرجوعی کالا، مبلغ پرداخت شده  پس از تایید واحد مالی عطارلند طی 72 ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 • لازم به ذکر است که برگشت وجه فقط به شماره حساب یا شماره کارتی که به نام کاربر سایت می باشد برگشت داده خواهد شد. 
 • در صورت انصراف از خرید، خریدار می تواند حداکثر تا یک ساعت پس از خرید، انصراف خود را به تیم پشتیبانی عطارلند اعلام نماید. در صورتی که مرسوله ارسال نشده باشد مبلغ پرداخت شده توسط خریدار پس از تایید واحد مالی عطارلند و کسر مالیات و کارمزد انتقال وجه طی 72 ساعت کاری به حساب خریدار  واریز می گردد.
 • عطارلند همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در عطارلند به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای عطارلند محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.

سیاست های رعایت حریم شخصی

عطارلند به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. عطارلند متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت عطارلند، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات عطارلند ، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط عطارلند جزئی از اموال عطارلند محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار عطارلند است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای عطارلند محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط عطارلند و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار عطارلند است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت عطارلند و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای عطارلند محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات عطارلند، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.attarland.com و www.attarland.ir است.

روش های ارتباطی تیم عطارلند فقط از طریق  ارسال نامه یا ایمیل از طرف آدرس‏‌های رسمی و شماره تماس های ثبت شده در قسمت ” تماس با ما ” می باشد.

تماس با ما

از طریق لینک زیر می توانید صفحه تماس با ما  را مشاهده نمایید.

تماس با ما

نحوه ثبت شکایت مصرف کنندگان

خریداران می توانند از  طریق صفحه  ثبت شکایات  شکایات خود را برای  واحد بازرسی عطارلند ارسال نمایند

درباره ما

عطارلند یک مجموعه تحقیقاتی،تولیدی،وفروشگاهی است که درآن جوانانی دورهم جمع شده اندکه دغدغه ی آنها اعتلای فرهنگ سلامت وآشتی با طبیعت است.

تیم عطارلندکه متشکل ازکارشناسان گیاهان دارویی، منابع طبیعی،محیط زیست، فرآوری آبزیان وصنایع غذایی است سعی دارد تا فرهنگ استفاده از مواد غذایی سالم طبیعی وارگانیک راگسترش دهد.

تعهد ما این است تا  با کیفیت ترین گیاهان دارویی، مواد غذایی سالم و محصولات ارگانیک و را به دست شما عزیزان برسانیم.

قوانین عمومی

 • توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های وبسایت عطارلند  منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های عطارلند تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
 • تعریف مشتری یا کاربر 
  • مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات عطارلند اقدام کند. همچنین از آنجا که عطارلند یک وب سایت فروش آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.
 • تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان
   
  -محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط عطارلند از شرکت‌های معتبر و وارد کنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با عطارلند همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌ واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند.
  – خریداران در صورت نیاز به فاکتور حتما هنگام ثبت سفارش می بایست درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند. و پس از ثبت سفارش این امکان وجود ندارد.
  در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و عطارلند مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.
  – عطارلند تنها در صورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالای فروشندگان را می‌پذیرد که بسته بندی محصولات بصورت پلمپ باقی مانده باشند و همچنین وقت تعیین شده برای برگشت کالا به اتمام نرسیده باشد.
   
  – هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات عطارلند استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به عطارلند ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که عطارلند به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
  –  همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
  –  جهت اطلاع رسانی خدمات و سرویس‌های ویژه یا محصولات تازه، امکان دارد عطارلند برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه عطارلند را در پروفایل خود لغو کنند.
  – توجه داشته باشید که 09028286042 تنها شماره‌‌ ای است که عطارلند از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه عطارلند را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان عطارلند، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام عطارلند است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به attarland.com@gmail.com اطلاع دهید.
  قوانین و شرایط عمومی خرید
  • عطارلند مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای عطارلند محفوظ است.

  • در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت عطارلند، حق بلا اثر نمودن سفارش خریدار برای عطارلند محفوظ است. عطارلند در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری که به نام خود کاربر باشد واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت عطارلند می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
  • کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت و کد پستی توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، عطارلند جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
  • با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام شخصیت حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با هماهنگی پشتیبانی و تایید واحد حقوقی و مالی عطارلند  و ارائه مستندات و مشخصات سازمان مورد نظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند. همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود. امکان پرداخت در محل وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ سفارش‌ها به صورت پرداخت اینترنتی  تسویه شود.
  • در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.
  • لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهایی که به صورت محدود شامل تخفیف ویژه هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که عطارلند هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.
  • عطارلند سعی بر آن دارد تا سفارشات را طبق تعهدات خود ارسال کند اما در صورت بروز هرگونه حادثه طبیعی یا غیر طبیعی که منجر به اختلال و یا توقف در سیستم حمل و نقل و پست شود عطارلند هیچ گونه مسولیتی در خصوص ارسال سفارشات در این شرایط ندارد و در این زمینه مختار است که به صلاح دید خود روش ارسال جایگزینی را استفاده و یا سفارش را به طور کامل لغو نماید در صورت لغو شدن سفارش از سمت عطارلند مبلغ سفارش طی  72 ساعت کاری  پس از پرداخت به سفارش دهنده مسترد خواهد شد.
  • عطارلند همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد و ارسال همه مرسولات از طریق پست، بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است. به منظور کاهش خسارت و صدمات احتمالی، محصولات مایع حتی الامکان در بسته بندی پت عرضه می گردد.
   هر نوع شکستگی و خورد شدگی محصول ارسالی در طی ارسال با پست یا باربری به عهده سفارش دهنده بوده و عطارلند هیچ مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

نظرات کاربران

 

هدف از ایجاد بخش نظرات در عطارلند، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات عطارلند با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی‌آیند. عطارلند در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ‌وجه به معنی تایید فنی عطارلند درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.
برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.

نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.

نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.

جهت احترام گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیر ضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.

کاربران ارسال‌کننده‌ نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تایید نشدن نظر کاربر می‌شود.
تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌ دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید

کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از عطارلند را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.

توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.

بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

شرایط ارسال پرسش یا پاسخ:

توجه داشته باشید که نظر یا پرسش و پاسخ فقط باید در رابطه با کالا باشد، بنابراین برای پیگیری یا سوال درباره سفارش یا استفاده از خدمات پس از فروش با امور مشتریان عطارلند (شماره تلفن 09028286042) تماس بگیرید یا از طریق فرم صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع پیگیری سفارش یا خدمات پس از فروش، سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.

برای ارسال سایر درخواست‌ها یا پیشنهادهای خود نیز از فرم صفحه “تماس با ما” استفاده کنید یا به Attarland.com@gmail.com ایمیل ارسال کنید. همچنین انتقاد یا شکایت خود را به ایمیل آدرس Attarland.com@gmail.com ارسال کنید.

محتوا

کلیه محتویات سایت عطارلند شامل قانون حق تکثیر شده و به وب سایت عطارلند تعلق دارد.

کلیه مطالب ارائه شده در فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند صرفا جهت ارتقای اطلاعات علمی و افزایش آگاهی هموطنان و کاربران عزیز است و به هیچ وجه به عنوان تشخیص و تجویز قطعی نیست و توصیه می شود جهت درمان به پزشک متخصص مراجعه شود. لذا فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند هیچ گونه مسئولیتی را در خصوص استفاده ناصحیح از محصولات ارائه شده نمی پذیرد. 

سیاست قیمت گذاری

سیاست قیمت‌‏گذاری در عطارلند مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها در عطارلند قیمت‏‌های خرده فروشی است که غالباً به صورت مصوب تعیین شده است.
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، عطارلند نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌ گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، عطارلند موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود.

نمایندگی

عطارلند در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی عطارلند با شماره 09137129353 اطلاع دهید. لازم به ذکر است در صورت اعطای هر گونه نمایندگی در آینده  مراتب از طریق همین صفحه و روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار اطلاع رسانی خواهد شد.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه مانند سیل زلزلزه طوفان یا شرایطی مانند جنگ و آشوب عطارلند تا زمان مناسب شدن شرایط هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

عطارلند خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.