فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان؛ محصولات سلامت محور و رژیمی

فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان

 

خرید از فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان؛ محصولات سلامت محور 

هدف از افتتاح فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان رواج سبک زندگی سلامت محور می باشد. امروزه ارزش مواد غذایی ارگانیک بر همگان آشکار شده است. در چند دهه گذشته استفاده از مواد شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی و دامی روند افزایشی و غیر قابل اجتنابی داشته است.

این امر چرخه طبیعت را دچار اشکال کرده است که آلودگی آب و خاک را نیز به همراه داشته است. انسان با این اقدام چرخه سالم در تولید محصولات مختلف را نیز دچار اختلال برده است. از طرف دیگر استفاده بی رویه از محصولات شیمیایی باعث به خطر افتادن سلامت انسان شده است. در نتیجه انواع بیماری های خطرناک نظیر سرطان در سنین مختلف بروز پیدا می کند.

در کنار محصولات متنوع غذایی، ممکن است نام محصولات ارگانیک را شنیده‌ باشید. مواد غذایی مختلفی که با نام محصولات ارگانیک و سلامت محور در فروشگاه ها به فروش می رسند.

فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان،عطارلند ،  یکی از این فروشگاه ها است که محصولات کاملا سالم و ارگانیک را عرضه می کند.

استفاده از محصولات ارگانیک برای داشتن زندگی سالم

در فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان تنوع غذایی گسترده‌ای برای محصولات سلامت محور و ارگانیک وجود دارد. محصولات ارگانیک به مواد غذایی گفته می شود که در روند تولید آن هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نشده است. این مواد غذایی محصولات کشاورزی و دامی را شامل می شود.

تولید محصولات سالم و ارگانیک محدود به زمان کشت یا بزرگ کردن دام نمی شود. به طور مثال برای تولید محصولات کشاورزی حداقل از سه سال قبل نباید کودهای شیمیایی به خاک اضافه شوند. در طی فرآیند کاشت نیز نباید از بذرهای دستکاری شده (تراریخته) استفاده کنند.

در مرحله داشت هرگونه سم (آفت کش، علف کش و…) و کود شیمیایی استفاده نمی شود. همچنین در مرحله برداشت، بسته‌بندی و نگه‌داری نیز از ماده افزودنی استفاده نخواهد شد.

روند تولید محصولات دامپروری نیز از این امر مستثنی نیست. از زمانی که حیوان کوچک است نباید از هورمون های مخصوص برای رشد سریعتر استفاده کرد. غذای حیوان باید کاملاً سالم بوده و بهداشتی باشد. تا زمانی که محصولات دامی به دست مصرف‌کننده می‌رسند رعایت این موارد الزامی است.

در فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان، عطارلند، انواع مواد غذایی کشاورزی، دامی و حتی روغن های ارگانیک، مربا، عرقیات و… ارائه می‌شود.

فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان، برچسب استاندارد

در قسمت قبل بیان کردیم که محصولات ارگانیک باید از یک بهداشت اکوسیستمی کامل برخوردار باشند. البته استانداردها برای تولید در کشورهای مختلف متفاوت است. اگر حدود 70% قوانین مربوط به تولید (محصولات ارگانیک) رعایت شود در دسته محصولات ارگانیک قرار دارند.

مطمئن باشید یک محصول 100% طبیعی و ارگانیک در هیچ فروشگاهی ارائه نمی شود. تشخیص محصول ارگانیک با توجه به ظاهر ملاک مناسبی نیست. به دلیل اینکه کیفیت باید مد نظر قرار بگیرد.

محصولات کاملاً طبیعی علاوه بر حفظ سلامت انسان، مواد غذایی سالم را به چرخه محیط زیست وارد می کنند. در نتیجه چرخه مواد غذایی را به روال عادی خود برمی گردانند. ارزش و حاصلخیزی خاک حفظ خواهد شد. آلودگی‌های ناشی از کودها و علف کش های شیمیایی به صورت چرخشی در طبیعت باقی مانده اند. البته استفاده از مواد طبیعی به حذف بخشی از چرخه مضر مواد شیمیایی در طبیعت کمک کرده است.

انواع محصولات ارگانیک

فروشگاه ارگانیک

برخی تصور می‌کنند تولید مواد غذایی ارگانیک به تولید میوه‌ها و سبزیجات محدود می‌شود. این محصولات از محل تولید به صورت مستقیم به دست مصرف‌کننده می‌رسند. همانطور که اشاره شد محصولات ارگانیک تمام بخش های مواد غذایی را شامل شود.

می توانید از فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان محصولات مورد نیاز خود را بدون نگرانی تهیه نمایید. انواع مربا، روغن‌های گیاهی مانند کنجد، زیتون و آفتابگردان، ماکارونی و پاستا و… عرضه می شود. محصولات ارگانیک دامی مانند گوشت، روغن های حیوانی، شیر، پنیر و… نیز در بخش تولید قرار دارند. می توان با تلاش بیشتر کشاورزان و دامداران، محصولات ارگانیک را به تولید انبوه رساند.

به طور مثال تولید محصولات ارگانیک به بخش چای نیز وارد شده است. بدون هرگونه سم و کود در دوره رشد طبیعی برداشت چای انجام می شود. تمام محصولات ذکر شده در فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان به مشتریان عرضه می شوند.

با افزایش جمعیت و تقاضا برای محصولات ارگانیک نمی‌توان بدون استفاده از تقویت‌کننده‌ ها، منتظر رشد گیاه ماند. یکی از استراتژی‌های مهم در تولید محصولات کشاورزی ارگانیک، کمک گرفتن از طبیعت برای رشد بهتر و سریعتر است.

بهترین جایگزین برای کود و سموم شیمیایی، کودهای طبیعی و کمپوست نام دارند. این کودها از فضولات حیوانی به دست می‌آیند. مواد معدنی و ریزمغذی ها را برای رشد بهتر گیاه فراهم می کنند. در نتیجه محصولی سالم به دست مصرف‌کننده خواهد رسید.

مزایای استفاده از محصولات ارگانیک

مزایای استفاده از محصولات ارگانیک به شرح زیر می باشد:

  • از چرخه آب و خاک در محیط زیست محافظت می شود.
  • سلامت افراد جامعه با مصرف این محصولات تضمین می شود.
  • از سموم و کودهای شیمیایی برای رشد گیاهان استفاده نشده است.
  • خطر ابتلا به انواع بیماری ها به ویژه انواع سرطان را کاهش می دهد.
  • محصولات ارگانیک در شرایط مناسب، مدت زمان بیشتری سالم خواهند ماند.
  • در روند تولید محصولات ارگانیک از هیچگونه ماده شیمیایی مخرب استفاده نشده است.
  • انواع مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند ویتامین ها، پروتئین ها و ریزمغذی‌ها (سالم و ارگانیک) را تامین می کنند.

در روند سمپاشی و کوددهی با مواد شیمیایی مقداری از این مواد به بافت گیاه نفوذ می‌کند. بعد از مصرف محصولات غیر ارگانیک نیز مقداری از این سموم به بدن انسان وارد خواهد شد. در نتیجه سلامت انسان را به خطر می اندازند.

با خرید از فروشگاه محصولات ارگانیک اصفهان, عطارلند  سلامت را به خود هدیه دهید.

چند توصیه مهم در زمان خرید از فروشگاه محصولات ارگانیک

در زمان خرید و انتخاب محصولات ارگانیک بهتر است چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید.

توجه داشته باشید که استفاده از محصولات ارگانیک باعث از بین رفتن حساسیت و آلرژی به غذا در انسان نمی شود. مثلاً فردی که به خربزه یا باقلا حساسیت دارد در صورت استفاده از محصولات ارگانیک نیز دچار حساسیت می‌شود. تصور برخی افراد از محصولات ارگانیک، ظاهری کاملا بی عیب و نقص و وزن غیر نرمال می باشد. برعکس یک محصول ارگانیک علاوه بر طعم و مزه اصیل، باید کیفیت بالایی نیز داشته باشد. هدف کیفیت است و ظاهر محصولات چندان اهمیت ندارد.

قیمت محصولات ارگانیک نسبتا بالاست. به همین دلیل نهادهای کشاورزی نیز قوانین سختگیرانه ای برای نظارت بر آن ها وضع کرده اند. به دلیل اینکه بی‌جهت بعضی تولیدکنندگان این نام را یدک نکشند. هرچند قیمت بالایی دارند اما سعی کنید حداقل یکی از محصولات پرمصرف خود را از بخش ارگانیک انتخاب کرده و مصرف نمایید.

برای خرید آنلاین محصولات سالم و ارگانیک از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

روغن آفتابگردان ارگانیک درنیکا