خواص بینظیر گیاه بن سرخ در درمان سنگ کلیه

خواص بینظیر  گیاه بن سرخ برای درمان سنگ کلیه بر کسی پوشیده نیست. این گیاه تاثیر فوق العاده ای در شکستن و دفع سنگ ریزه و سنگ های نسبتا بزرگ کلیه را دارد. البته از این گیاه برای پیشگیری از به وجود آمدن سنگ کلیه نیز استفاده می گردد که کار بسیار عاقلانه ای است. اما در همین ابتدا باید ببینیم که این گیاه چیست و چه خواصی دارد. کمی آن را معرفی می کنیم و سپس به ادامه ی مطلب در مورد سنگ کلیه و بن سرخ می پردازیم.

برای خرید آنلاین بن سرخ از فروشگاه آنلاین گیاهان دارویی عطارلند اینجاکلیک کنید

بن سرخ یکی از گیاهان کوهی و کوهستانی است. این گیاه تقریبا ظاهری مثل تره دارد ولی انتهای آن، کمی سرخ است. بیشتر در نواحی کوهستانی زاگرس مثل استان کهگیلویه و بویر احمد یافت می شود. البته در نواحی غرب ایران مثل کردستان هم به خوبی رشد می کند. این گیاه علاوه بر ایران، در کوهستان های آمریکای شمالی و کانادا هم یافت می شود. در کل گیاهی مرموز است. چرا مرموز؟ چون هنوز تحقیقات روی این گیاه وجود دارد و خواص آن بسیار زیاد است. شاید سال ها طول بکشد تا بتوان به تمام خواص آن پی برد. یکی از بهترین و موثر ترین خواص گیاه بن سرخ، درمان سنگ کلیه و حتی سرطان های کلیه می باشد.

وقتی شخصی دچار سنگ کلیه یا عفونتهای ادراری شود، دفع این ضایعات، کمی مشکل است. دفع نکردن آن هم، هزار و یک مشکل درست می کند. گیاه بن سرخ به راحتی سنگها و شن های ادراری و عفونت های کلیه را می شوید. این ضایعات در دراز مدت باعث عفونت های ادرای می شوند که همین عفونت ها سبب بروز سرطان مجاری ادراری می شوند.

مصرف متعادل و همیشگی گیاه بن سرخ می تواند این مشکلات را رفع و کلیه را درمان کند. البته ایجاد تعادل در مصرف گیاه بن سرخ، از عوارض احتمالی آن که اعتیاد به این گیاه است را کمتر می کند. در ادامه به عوارض آن نیز پرداخته شده است.

خواص گیاه بن سرخ در درمان بیماری ها

گیاه بن سرخ خواص بسیاری دارد. هنوز هم تحقیقات کامل و وسیعی روی خواص آن صورت نپذیرفته است اما به احتمال بسیار زیاد، این گیاه، یک معجزه گر طبیعت است.

برخی از بیماری هایی که می توان با گیاه بن سرخ، آن را درمان کرد، ذکر می کنیم:

  1. ضد سرطان: این گیاه تاثیرات فوق العاده ای روی درمان سرطان ها دارد. به خصوص روی سرطان پوست و کلیه. تجربیات استفاده از این گیاه در افرادی که دچار سرطان پوست شده بودند حاکی از آن است که سرطان آن ها کاملا درمان شده است.
  2. خاصیت تسکین درد: این گیاه نقش مسکن دارد. مورفین و کمی الکل با زنجیره های طولانی و اتیل سینامات درون گیاه بن سرخ، می تواند جلوی انتقال درد را به سیستم اعصاب محیطی و مرکزی بگیرد.
  3. نقش محافظتی از کبد دارد: گیاه بن سرخ حاوی آنتی اکسیدان های فعال می باشد. این آنتی اکسیدان ها می توانند از اسیدی شدن کبد محافظت کنند.
  4. درمان روماتیسم: نقش درمانی در روماتیسم دارد و التهابات ناشی از مفاصی را کم می کند. در نتیجه درد کمتری به سراغ فرد می آید.
  5. درمان سرما خوردگی: از این گیاه می توان همراه با آویشن جوشانده شده، برای رفع سرماخوردگی استفاده کرد.
  6. درمان دل درد: گیاه بن سرخ برای درمان اسهال و استفراغ و شکم دردهای ناشی از آن بسیار کمک کننده است.

بن سرخ از گیاهان محلی ایران است که با نام های مختلف محلی از آن یاد می شود. مثلا سوره بنه یا پیاز یزدی، از نام هایی است که روی این گیاه گذاشته شده است. خواص آن بسیار بیشتر از موارد ذکر شده می باشد که هنوز محققان در مورد آن ها به نتیجه نرسیده اند. اما مردم بومی و محلی که از آن ها استفاده می کنند، خود گواهی بر این ادعا هستند.

برای خرید بن سرخ در بسته بندی 100 گرمی روی لینک زیر کلیک کنید

https://www.attarland.com/product-351

عوارض مصرف بیش از حد گیاه بن سرخ چیست؟

هر گیاهی به موازات خواص خوبی که دارد، ممکن است عوارضی را هم داشته باشد. البته اگر همیشه این گفته ی ابوعلی سینا پزشک و حکیم بزرگ ایرانی را آویزه ی گوش کنیم، هیچ گاه مصرف گیاه و غذا، ضرری به بدن نمی رساند. ایشان می فرمایند: همیشه به غذاها به چشم یک دارو نگاه کنید و به اندازه ی نیاز، اما کمی کمتر، استفاده کنید.

 گیاه بن سرخ هم از این قائده مستثنی نیست. مصرف بیش از حد آن می تواند برای بدن مضر باشد. یکی از عوارض این گیاه برای زنان باردار است. خاصیت و طبع این گیاه، گرم می باشد. برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند چون بن سرخ در نواحی سرد کوهستانی رشد می کند، خاصیت آن سرد است در صورتی که کاملا برعکس است. گیاهان گرم، بیشتر در نواحی سر رشد می کنند. به هر حال این گیاه برای زنان باردار عوارضی ایجاد می کند.  یکی از این عوارض، ، سقط جنین است.

یکی دیگر از عوارض مصرف بیش از حد گیاه بن سرخ، گیجی و حالت خواب آلودگی است. نباید زمانی مصرف شود که شخص باید برای انجام کاری، هوشیاری داشته باشد.

همچنین مصرف بیش از حد گیاه بن سرخ، باعث ایجاد اعتیاد به آن می شود. ساختار شیمیایی این گیاه سبب چنین اتفاقی می شود.

اگر دچار سنگ کلیه هستید و سنگ شما ریز یا متوسط است، وقتی یک مدت از این گیاه استفاده کنید، سنگ شما دفع می شود. هنگام دفع باید آمادگی کامل این اتفاق را داشته باشید زیرا سنگ برای دفع شدن باید مسیر کلیه تا مثانه را از درون حالب طی کند. اگر سنگ در حالب گیر کند، دردهای وحشتناک و گریه آوری به سراغ تان می آید. پس در میزان مصرف آن احتیاط کنید و مصرف مایعات فراوان را فراموش نکنید.

برای خرید آنلاین بن سرخ از فروشگاه آنلاین گیاهان دارویی عطارلند اینجاکلیک کنید


کلام آخر

بن سرخ، یک گیاه با طبع گرم می باشد که می تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند. متاسفانه این روزها اکثر بیماری ها به خاطر افزایش بلغم و استفاده از مواد غذایی سرد و ناسالم پدید می آید. مثلا استفاده از انواع غذاهای صنعتی، برنج و کربوهیدراتها و ترشی جات و غیره که همگی در بدن ایجاد سردی می کنند، عامل اصلی بسیاری از سرطان ها می باشند. می توان با گیاه بن سرخ،به راحتی از این بیماری ها، خداحافظی کرد.