معرفی بهترین صابون های روشن کننده ی پوست

شفافیت پوست با عرق هل

معرفی بهترین صابون های روشن کننده برای پوست، چیزی نیست که بتوان فقط به یک نوع صابون و یک برند خاص نسبت داد. صابون های تولیدی در شرکت های مختلف، دارای کیفیت و استاندارد های متفاوتی هستند. برای اینکه بتوانیم بهترین صابون روشن کننده ی پوست را بشناسیم، باید در ابتدا بدانیم که استانداردهای یک صابون مناسب برای روشن کردن پوست، چیست و چه مزیت ها و کارایی نسبت به صابون معمولی دارد.

صابون یکی از پر طرفدارترین شوینده های دست و صورت است.

اگر در انتخاب آن به اندازه ی کافی دقت به خرج بدهید، مطمئنا یک صابون خوب خواهید داشت. انتخاب صابون، دقیقا به نوع پوست بر می گردد. در کل سه نوع پوست وجود دارد که هر کدام صابون مخصوص به خود را دارد. پوست خشک، پوست چرب و پوست معمولی. البته یک نوع پوست دیگر هم وجود دارد که به پوست حساس معروف است. جنس آن ممکن است خشک، معمولی یا چرب باشد.

صابون روشن کننده برای تمام تایپ های پوستی، کارساز است. بهترین صابون های موجود در بازار، از نوع گیاهی و طبیعی هستند. البته نمی توان گفت که صد در صد صابون های روشن کننده ی گیاهی خوب اند و شیمیایی ها بد هستند. الزاما گیاهی بودن یا شیمیایی بودن دلیل بر خوبی یا بدی نیست. یک صابون خوب باید دارای ویژگی ها و استانداردهای خاصی باشد تا بتوان به آن خوب بودن را نسبت داد. اما چند سالی است کیفیت صابون های گیاهی بالاتر بوده است.

صابونی برای  روشن کردن پوست خوب است که در تهیه ی آن از مواد طبیعی و گیاهی استفاده شده باشد. حتی اضافه کردن مقداری پاک کننده ی شیمیایی می تواند آن را از حالت طبیعی و خوب بودن خارج کند.

یکی دیگر از استانداردها و ویژگی های صابون شفاف کننده می تواند مواد آلی به کار رفته در آن باشد. مواد آلی و چربی و روغن گیاهی، در مرحله ای به نام سوپرفتینگ  superfatting به صابون اضافه می شود.

صابون گیاهی روشن کننده باید حاوی گلیسیرین باشد. در صابون های شیمیایی، گلیسیرین از صابون خارج می شود و به صورت لوسیون جداگانه به فروش می رسد.

ویژگی و استانداردهای لازم برای صابون گیاهی روشن کننده خیلی بیشتر از این ها می باشد. ما فقط به ذکر چند مورد بسنده کردیم.

صابون روشن کننده ی پوست

صابون های روشن کننده ی برای از بین بردن تیرگی پوست، تولید می شوند. دلیل اصلی تیره شدن پوست، ترشح ملانین می باشد. اگر ملانین بیشتر ترشح گردد، تیرگی پوست نیز بیشتر می شود. صابون های شفاف کننده ی پوست با مهار ملانین، سبب روشن ماندن پوست می شوند. اگر می خواهید پوست روشن و شفافی داشته باشید، حتما از صابون های روشن کننده ی استاندارد استفاده کنید. برخی از صابون های روشن کننده ی گیاهی در بازار، حاوی شیرین بیان هستند که فعال کننده ی فلاونوئید موجود در آن سبب پراکنده کردن ملانین پوست می شود و تیرگی رفع می شود. البته این برای نمونه گفته شد و صابون های گیاهی و شیمیایی روشن کننده ی پوست با برندها و نمونه های مختلفی در بازار وجود دارند.

اگر صابون روشن کننده از نوع گیاهی باشد، هیچ گونه عوارضی برای پوست ندارد. این صابون ها در بازار قیمت متفاوتی دارند. البته گران بودن صابون های گیاهی، کاملا طبیعی است. این صابون ها بدون هیچ گونه افزودنی و مواد پاک کننده شیمیایی، تولید می شوند. برخی از این صابون ها، خاصیت لایه برداری هم دارند. این صابون ها یک لایه ی تیره را از روی پوست بر می دارند. همین کار هم می تواند باعث سفید تر شدن پوست شود.

می توانیم به عنوان مثال  از صابون های عسل، صابون های آلوئه ورا، سفیداب یا زینک اکساید، صابون های زردچوبه و لکه برهای طبیعی، نام برد. تمامی این موارد می توانند ملانین پوست های تیره را مهار کنند.

برای خرید آنلاین انوع محصولات ارگانیک پوست و مو از فروشگاه محصولات ارگانیک عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

صابون زردچوبه-عطارلند

ویژگی های بهترین صابون روشن کننده ی پوست

ویژگی های بهترین صابون روشن کننده ی پوست خیلی زیاد نیستند که دچار سر در گمی شوید. وقتی می خواهید صابونی را انتخاب کنید، حتما به این نکته توجه کنید که صابون های موجود در بازار دو نوع می باشند. گیاهی و شیمیایی. اگر صابون خود را از نوع شیمیایی انتخاب می کنید، در نظر داشته باشید که صابون های روشن کننده ی شیمیایی اکثرا دارای مواد پاک کننده ی نفتی و شیمیایی هستند. این صابون ها به خاطر خاصیت لایه برداری که دارند، یک لایه از پوست شما را بر می دارند. شاید کمی سفید تر به نظر بیایید اما تمامی مواد تشکیل دهنده در آن ها، منشاء شیمیایی داشته و پوست شما بعد از استفاده، خشک می شود. طرفداران صابون روشن کننده ی پوست شیمیایی بیشتر به خاطر قیمت پایین این صابون ها، از آن استفاده می کنند. به هر حال باید یک سری ویژگی این صابون ها مد نظر قرار بگیرد و بعد خرید شود.

مهمترین ویژگی صابون روشن کردن پوست شیمیایی، داشتن روغن و گلیسیرین درون صابون است. اگر گلیسرین نداشت، خرید نکنید. پس به این نکته باید حسابی توجه کرد چون تولید کنندگان گلیسیرین موجود در این صابون ها را به صورت جداگانه به فروش می رسانند.

صابون های گیاهی مناسب روشن شدن پوست

صابون های گیاهی مناسب  روشن کردن پوست، سراسر ویژگی و خوبی هستند. مهمترین ویژگی آن ها عبارت است از:

  1. این صابون ها حاوی مهار کننده ی ملانین به صورت طبیعی هستند و هیچ گونه افزودنی شیمیایی در آن ها نیست.
  2. حاوی گلیسیرین طبیعی هستند و چربی آن ها در روند تولید صابون، حفظ شده است.
  3. تحریک کننده ی پوست نیستند و می توان برای پوست های حساس هم استفاده کرد.
  4. نسبت ویتامین ها و مواد مغذی یا مهار کننده ی ملانین در آن ها بیشتر است.
  5. برای طبیعت بهترند و سازگاری با محیط زیست دارند.
  6. پس از لایه برداری، پوست خشک نمی شود.

کلام آخر

صابون های روشن کننده و شفاف کننده پوست در بازار بسیار زیاد می باشند. اگر تصمیم به خرید یک صابون با کیفیت برای روشن کردن پوست تان دارید، سعی کنید صابون طبیعی تهیه کنید. این صابون ها در اکثر فروشگاه های معتبر و عطاری ها به وفور یافت می شوند. ” عطارلند ” یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد که می توانید صابون خود را از این فروشگاه تهیه کنید.