خواص سیر سیاه، تقویت سیستم ایمنی و ضد سرطان

فواید سیر سیاه

خواص سیر سیاه در تحقیقات علمی جدید بررسی و تایید شده است. مطمئنا خواص آن اگر بیشتر از سیر سفید نباشد کمتر از آن نیست. برخی مواد غذایی خاصیت و فواید زیادی برای بدن دارند. این خاصیت به حدی است که قابل چشم پوشی نیست. حتی اگر از سبد غذایی حذف شوند جایگزینی برای آن ها وجود ندارد. برخی از آن ها به دلیل بو یا مزه ای که دارند افراد تمایلی به مصرف آن ها ندارند. یکی از این مواد غذایی، سیر است.

در گذشته، مردم در فرهنگ‎های مختلف، به شیوه‎های متفاوت، عطر و مزه سیر را بدون اینکه به خاصیت آن ضربه زده باشند کم می‎کردند. به طور مثال ایرانیان سیر ترشی، سیر هفت ساله و … را تهیه می‌کنند. در فرهنگ و ملل دیگر، روش‌های متفاوتی برای تولید سیر وجود دارد. یکی از آن ها سیر سیاه است که در ادامه به روش تهیه و برخی خواص سیر سیاه اشاره می کنیم.

آشنایی با سیر سیاه (Black Garlic)

خواص سیر سیاه به روش تهیه آن باز می‌گردد. در قسمت قبل بیان کردیم که مردم ملل مختلف برای از بین بردن بوی سیر از روش های متفاوتی استفاده می کردند. مردم کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند ژاپن، تایلند و… نیز به روش‌ی متفاوت سیر را تهیه می کنند. یکی از این روش ها، تهیه سیر سیاه است. سیر سیاه در واقع از سیر سفید تهیه می‌شود. برای ساخت آن از روش تخمیر استفاده می کنند. سیر سیاه در مدت زمان مشخص و حرارت ثابتی تولید می شود. در فرآیند تهیه سیر سیاه، بوته های کامل سیر سفید به همراه پوست خشک بیرونی باید به مدت 55 الی 90 روز در ظرف و مکانی ثابت نگهداری شود. ظرف یا محفظه باید به صورت پیوسته در دمای ثابت 60 الی 70 درجه سانتیگراد باشد. همزمان به رطوبت نیاز دارد، که 80 الی 90 درصد رطوبت مورد نیاز است.

برای خرید سیر سیاه می توانید به فروشگاه های معتبر مراجعه بفرمایید. البته باید مطمئن باشید به روش ذکر شده تهیه شده باشد تا خاصیت سیر سیاه را داشته باشد. قیمت سیر سیاه نسبت به خاصیت آن بسیار مناسب و ایده آل است.

خواص سیر سیاه و موارد استفاده آن

خواص سیر سیاه در طب سنتی ایرانی بیان نشده است، زیرا اساسا متعلق به فرهنگ ما نیست. این محصول متعلق به جنوب شرق آسیا می باشد که عرضه جهانی داشته است. درباره فواید آن نیز تحقیقات متعددی صورت گرفته است. مقدار مجاز برای مصرف آن حداکثر سه بوته در روز است. سیر سیاه را به همراه غذا میل می کنند. همچنین برای تهیه غذاهای متعدد از سیر سیاه استفاده می شود. به ویژه غذاهایی که خاستگاه شرقی و ژاپنی دارند. توصیه شده است که سیر سیاه را قبل از خواب مصرف نکنید. این نکته به خواص سیر سیاه که انرژی زایی آن است برمی‌گردد.

تفاوت خواص سیر سیاه و سیر سفید

سیر سیاه OAB

خواص سیر سیاه به روش تهیه آن مربوط می شود. به دلیل اینکه در زمان تهیه آن، هیچ گونه ماده مصنوعی یا شیمیایی افزوده نمی‌شود. سیر سفید بعد از فرآیند تخمیر به سیر سیاه تبدیل می شود. بافت آن ژله ای مانند شده و مزه آن شیرین می‌شود. همچنین به دلیل اینکه در سیر سیاه میزان آلیسین کاهش پیدا می‌کند بوی تند و اصلی آن بسیار کمرنگ می شود. به همین دلیل سیر سیاه را می‌توان به تنهایی نیز استفاده کرد، اما سیر سفید به تنهایی قابل مصرف نیست. به دلیل اینکه بوی تند سیر سفید برای بسیاری افراد آزاردهنده است.

ترکیبات سیر سیاه

خواص سیر سیاه به دلیل پایداری ترکیبات آن است که از سیر سفید باقی می ماند. حتی برخی ترکیبات آن در طی فرآیند تخمیر بیشتر خواهند شد. در چند تحقیق مشاهده شده است که در سیر سیاه اِس-آلیل سیستئین (s-allyl cysteine) افزایش می یابد. این ماده یکی از ترکیبات ارگانو سولفور است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. همچنین به دلیل فرآیند حرارت دادن ملایم و مکرر میزان فلوئید ها، پلی فنول و همچنین آمینواسید ها افزایش می یابد. کالری و میزان فیبر آن نیز همانند سیر سفید می‌باشد. از ترکیبات متعدد آن می‌توان به آهن، فسفر، روی، منگنز و کلسیم نیز اشاره کرد.

خواص سیر سیاه و اثرات درمانی آن

خواص سیر سیاه با جنبه‌ درمانی آن در تحقیقات متعدد ثابت شده است. آیا ممکن است یک فرآورده ای از سیر سفید با این همه خاصیت به دست بیاید اما مفید نباشد؟ اجازه دهید یک حدیث از پیامبر گرامی اسلام (ص) را یادآور شویم که فرموده اند: سیر بخورید که شفای هفتاد بیماری در آن است.

برخی خواص سیر سیاه به شرح زیر می باشد:

  • خواص سیر سیاه و درمان سرطان: یکی از فواید سیر سیاه درمان سرطان و پیشگیری از آن است. به دلیل اینکه دارای ترکیباِس-آلیل سیستئین می باشد. همچنین در تحقیقی ثابت شده است که مصرف آن بر مرگ سلول های سرطانی و کوچک شدن تومور سرطانی تاثیر دارد. این خاصیت در سیر سفید نیز وجود دارد.
  • خواص سیر سیاه و درمان التهابات: این خاصیت متاثر از سیر سفید می باشد. درد و التهاب زمانی رخ می‌دهد که بدن میزبان یک غریبه به نام ویروس یا میکروب باشد. گاهی باعث ایجاد واکنش های حساسیتی در بدن می شوند. مصرف سیر سیاه به درمان و پیشگیری از ضعف سیستم ایمنی بدن کمک می کند. برای درمان دردهای مفاصل ناشی از آرتروز، آرتریت، روماتوئید و دردهای ماهیچه‌ای نافع است.

 

  • خواص سیر سیاه برای هضم غذا و چربی سوزی: مصرف سیر سیاه باعث می شود غذا به راحتی هضم شود، همچنین غذا را در معده لطیف می کند. از فواید سیر سیاه می توان به چربی سوزی و تاثیر مثبت آن بر کاهش وزن اشاره کرد. همچنین باعث کاهش کلسترول بدخون می شود. سیر سیاه کالری و انرژی زایی بالایی دارد. از این رو توصیه می شود که ورزشکاران در وعده غذایی، پیش از ورزش آن را مصرف کنند.

فواید دیگر سیر سیاه

خواص سیر سیاه مربوط به موارد ذکر شده نیست. خواص دیگر سیر سیاه به شرح زیر می باشد:

  • سیستم عصبی را تقویت می‌کند.
  • ضد آلرژی و حساسیت می باشد.
  • باعث بهبود عملکرد کبد می شود.
  • برای پیشگیری از ابتلا به قند خون مفید می‌باشد.
  • برای پیشگیری از ابتلا به پارکینسون و آلزایمر مفید است.
  • در کنترل قند خون و دیابت نقش مهمی دارد (این امر وجود به دلیل وجود مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان‌ها می باشد).

برای خرید آنلاین سیر سیاه OAB از فروشگاه گیهان دارویی عطارلند با کیفیت بالا روی تصویر زیر کلیک کنید

سیر سیاه فرآوری شده اّ آ ب

موارد منع مصرف سیر سیاه

خواص سیر سیاه را برشمردیم. سیر سیاه و سفید مانند تمام مواد غذایی دارای مزاج است. در طب سنتی مزاج سیر گرمی با درجه بالا معرفی شده است. این درجه گرمی حتی با پختن نیز از بین نمی‌رود. بنابراین توصیه می‌شود افراد دارای مزاج گرم در خوردن آن اعتدال را رعایت کنند. همچنین افرادی که ناراحتی معده دارند در خوردن سیر سیاه زیاده روی نکنید. به دلیل اینکه طی فرآیند تخمیر ph آن بسیار زیاد می‌شود.