خرید کافور اصل و استفاده از آن برای پوست و مو

 اگر به دنبال یک ماده طبیعی هستید که تمام نیازهای موهای شما را برطرف کند، ما خرید کافور را به شما توصیه می کنیم. کافور یکی از این ترکیبات استخراج شده گیاهی است که پوست سر را سالم و موها را قوی و درخشان می کند.

کافور یک گیاه خاص است که دوشاهای کافا و پیتا (انواعی از مزاج) را متعادل می‌کند. این دوشاها مسئول شوره سر، پوست چرب، آسیب های فولیکولی و ریزش مو هستند. ثابت شده است که استفاده موضعی از روغن ها و لوسیون های حاوی کافور، در صورت استفاده مکرر باعث افزایش رشد مو می‌شود.

 برای دانستن فواید مختلف کافور برای مو و بهترین راه‌های گنجاندن آن در مراقبت روزانه از مو، ادامه مطلب را بخوانید.

خرید کافور

 کافور چیست؟

 کافور یک ماده شیمیایی آلی است که به طور گسترده در محصولات دارویی و آرایشی استفاده می شود. به عنوان مسکن موضعی و ضد احتقان، یک ماده طعم دهنده و یک عامل ضد میکروبی شناخته شده است. کافور به طور طبیعی از درخت کافور با نام علمی (cinnamomum camphora)  به دست می آید.

این ماده در فرایند متراکم شدن بخار های ساطع شده هنگام سوزاندن بخش‌هایی از درخت کافور، تولید می‌شود. بافتی موم مانند و رنگی شفاف با رایحه ای قوی دارد. این ویژگی ها کافور را به یکی از مواد پرکاربرد در عطرهای عربی تبدیل می کند.

 آیا خرید کافور و استفاده از آن برای رشد مو مفید است؟

از زمان های قدیم استفاده از کافور برای پوست، مو و سلامتی در داروهای سنتی چینی و هندی رایج بوده است. بر اساس تحقیقات اخیر، استفاده از کافور بر روی پوست سر می تواند تحریکات پوست سر را تسکین دهد.

همچنین می‌تواند از خشکی پوست سر جلوگیری کند و عفونت های مختلف و مشکلات مو را از بین ببرد. برای بهبود گردش خون و رشد مجدد مو نیز شناخته شده است.

مزایای استفاده از کافور برای موی سر

از خارش و تحریک پوست سر جلوگیری می کند

 خرید کافور به عنوان یک مسکن طبیعی، بسیار رایج است. این ماده خارش و سوزش ناشی از عفونت های پوست سر را کاهش می دهد. کافور می‌تواند برای کاهش حرارت اضافی پوست سر و متعادل کردن مزاج استفاده شود.

استفاده از کافور، مانع شوره سر و عفونت های قارچی می‌شود

با خرید کافور در واقع یک داروی قوی ضد شوره را بدست می آورید. ماهیت ضد قارچی کافور از تکثیر مخمر مالاسزیا در پوست سر جلوگیری می کند. التهاب را کاهش می دهد و پوست سر شما را مرطوب و سالم نگه می دارد. کافور همچنین ممکن است در درمان کرم حلقوی پوست سر مفید باشد.

استفاده و خرید کافور به عنوان یک آنتی باکتریال قوی

با خرید کافور و استفاده منظم از آن می توان از عفونت های باکتریایی مانند فولیکولیت پوست سر جلوگیری کرد.

فولیکولیت باکتریایی در جایی اتفاق می افتد که باکتری استافیلوکوکوس اورئوس از طریق فولیکول مو یا زخم باز، وارد پوست سر می شود. این موضوع باعث ایجاد برجستگی های کوچک، ملتهب، خارش دار و شبیه به آکنه در پوست سر می شود. استفاده از کافور همراه با سایر گیاهان ضد باکتری مانند چریش، گل همیشه بهار و تولسی می تواند رشد باکتری مذکور را مهار کرده و این بیماری را بهبود بخشد.

استفاده از کافور، رشد موهای سر را تقویت می کند.

 طبق تحقیقات، استفاده از کافور باعث بهبود گردش خون در پوست سر می شود. این موضوع رشد مو را تقویت می کند و تغذیه بهتری را برای ریشه مو فراهم می کند.

خرید کافور اصل

 بهبود بافت موهای سر

 کافور اصل، خاصیت مرطوب کنندگی خوبی دارد. استفاده از آن می تواند به کنترل خشکی، دو شاخه شدن و شکستگی مو کمک کند.

 عطر قوی و احساس گرم و خنک کافور اصل، آن را به یک دافع عالی آفات تبدیل کرده است. روغن کافور یا پودر کافور به همراه روغن نارگیل یک درمان طبیعی برای شپش سر است.

کافور، مانع ریزش مو می شود

کافور به عنوان یک عامل ضد باکتری، ضد قارچ و تسکین دهنده پوست معروف است. همچنین توانایی های آن برای تقویت گردش خون، جلوگیری از ریزش مو و جلوگیری از طاسی به اثبات رسیده اند.

این ماده از خاصیت سم زدایی عالی برای پوست سر برخوردار است. جریان خون پوست سر را افزایش می دهد و از این راه مواد مغذی سالمی را که با خون منتقل می شوند در اختیار ریشه موها قرار می دهد. تاثیر ترکیبی همه این موارد، سبب جلوگیری از ریزش موها می‌شود.

 چگونه از کافور برای مو استفاده کنیم؟

 قرص کافور: کافور به شکل قرص‌های شفاف و کریستالی موجود است که می‌توانید آنها را مستقیماً به روغن مورد استفاده برای موهای خود اضافه کنید.

روغن کافور: می توانید با افزودن اسانس کافور به شوینده یا روغن موهای خود از فواید کافور بهره مند شوید. البته باید مطمئن شوید که آن را با روغن حامل رقیق کرده باشید. همچنین بهتر است قبل از استفاده از آن برای اولین بار روغن حاوی کافور را بر روی پوست خود تست کنید. کافور استخراج شده طبیعی، رنگی متمایل به سفیدی دارد. اما کافوری که به طور مصنوعی از روغن سقز تولید می شود، بافتی خشن و رنگی کاملا سفید دارد. بسته به هدف شما از استفاده از کافور باید آن را با مواد دیگری ترکیب کنید. از جمله روغن نارگیل، زیتون، کنجد، جوجوبا، سدر، چریش، اسطوخودوس و…

خرید روغن کافور

چند نوع روغن کافور وجود دارد؟

4 نوع روغن کافور اصل وجود دارد: قهوه ای، زرد، آبی و سفید. در این میان، روغن کافور سفید برای اهداف دارویی، غذایی، مراقبت از پوست و مو استفاده می شود. هر دو روغن کافور قهوه ای و زرد برای انسان سمی هستند زیرا حاوی عامل سرطان زای سافرول هستند. این دو نوع به راحتی در بازار موجود نیستند. روغن کافور آبی نیز سمی است و به سختی فروخته می شود. بنابراین هنگام خرید روغن کافور خالص برای موهای خود از سفید بودن روغن، مطمئن شوید.

کلام آخر

 کافور، یک ترکیب طبیعی با فواید متعدد برای سلامتی پوست و مو است. گنجاندن آن در برنامه روزانه مراقبت از مو می تواند موها را تقویت کرده و پوست سر شما را سالم نگه دارد.

با این حال، استفاده بیش از حد از کافور می تواند پوست شما را تحریک کند یا باعث واکنش های آلرژیک شود. برای درک بهتر شیوه استفاده از کافور و خرید کافور اصل و سایر محصولات و گیاهان دارویی  توصیه می‌شود به فروشگاه اینترنتی گیاهان دارویی عطارلند مراجعه کنید.