نحوه استفاده کندر و خواص آن برای تقویت حافظه و مشکلات تنفسی

نحوه استفاده کندر و بررسی خواص آن، همان موضوعی است که در این نوشته در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

به نظر می رسد که کندر سالها است که به عنوان دارو استفاده می شود. از درمان آرتریت و هضم تا درمان اختلالات تنفسی و افزایش سلامت دهان از کندر بهره گرفته می‌شود. کندر یک ماده ساخته شده از شیارهای درون تنه درخت بوزولیوم است. این درخت گاهی اوقات در مناطق خشک و کوهستانی کشورهای آسیایی، آفریقایی می روید.

خواص کندر

ویژگی ها و نحوه استفاده کندر

کندر دارای بویی چوبی و تند است. به عنوان چایی، دم شده یا به عنوان مکمل مصرف می شود. مصرف کندر برای کاهش درد و تورم در افراد با شرایط مختلف پزشکی مفید است. در طب سنتی از این ماده برای نفخ، ترمیم زخم و بسیاری از ناراحتی ها استفاده می شود. حتی مبارزه با برخی از انواع سرطان را تسهیل می کند. علاوه بر این موارد کندر به عنوان یک عامل تثبیت کننده در صابون ها، لوسیون ها و عطرها استفاده می شود. در ادامه در مورد هر کدام از این موارد بیشتر صحبت می کنیم.

نحوه استفاده کندر به هدف مصرف کننده در استفاده از این ماده بستگی دارد. پس بهتر است ابتدا خواص کندر را بررسی کنیم تا از این راه به موضوع نحوه استفاده کندر برسیم.

خواص درمانی برای بیماری آرتریت

 مثلا کندر دارای اثراتی دارویی است که بهبهود التهاب مفاصل و ترمیم آسیب های وارد شده به آنها را تسهیل می کند. محققان بر این باورند که کندر می تواند از ترشح لکوترین ها (ترکیباتی که باعث التهاب می شوند) جلوگیری می کند.

مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهند که اسیدهای بوزولیک ممکن است به اندازه داروهای غیراستروئیدی (NSAIDs) موثر باشد. اما اثرات منفی کمتری داشته نسب به این داروها دارد. در انسان، عصاره کندر می تواند علائم آرتریت و بیماری های خود ایمنی مرتبط با مفاصل را کاهش دهد

 

 

برای خرید آنلاین روغن کندر از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

خواص روغن کندر عطارلند- فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند

مفید برای برای تقویت عملکرد روده

خواص دارویی مصرف کندر عملکرد مناسب روده را تسهیل می کنند. کندر به ویژه در کاهش علائم ایلیت منطقه ای و کولیت ( 2 بیماری التهابی روده) بسیار مفید است. در طی یک مطالعه کوچک که بر روی افراد مبتلا به ایلیت ناحیه ای انجام شده است عصاره کندر به اندازه مزالازین در کاهش علائم بیماری موثر بوده است.

مصرف کندر برای درمان اختلالات ریوی و تنفسی مفید است

برخی از بومیان مناطق مختلف جهان، صدها سال است که از کندر برای درمان بیماری های تنفسی و اختلالات تنفسی استفاده می کنند. مطالعات نشان می دهند که برخی از ترکیبات کندر از تجمع لکوترین ها جلوگیری می کنند. لکوترین ها باعث اختلال تنفسی می شوند.

مصرف کندر برای سلامت دهان پرفایده است

فواید و نحوه استفاده کندر برای سلامت دهان و دندان، توسط افراد زیادی مورد سوال است. کندر به شما کمک می کند تا از تنفس ناسالم، دندان درد، پوسیدگی دندان و زخم های دهان جلوگیری کنید. به نظر می رسد که اسیدهای بوزولئیک موجود در کندر دارای خواص دارویی قوی هستند که باعث پیشگیری و درمان عفونت های دهان می شوند. کندر در برابر باکتری هایی که باعث بیماری های تهاجمی لثه می شوند، موثر است.

مصرف کندر به صورت بخور نیز امکان پذیر است

مصرف کندر برای مبارزه با برخی از انواع سرطان ها توصیه می‌شود

مصرف کندر همچنین ممکن است مبارزه با انواع سرطان را تسهیل کند. اسیدهای بوزولیک آن مانع از رشد سلول های سرطانی می شود. اسیدهای بوزولیک کندر ممکن است از تشکیل اسید دزوکسی ریبونوکلئیک در سلول های سرطانی جلوگیری کنند. در صورت وقوع این اتفاق کندر میتواند رشد سرطان را محدود کند. نکته مهم این است که ترکیبات کندر سلول های سرطانی را از سلول های سالم متمایز می کنند و تنها سلول های سرطانی را از بین می برند. مطالعات انجام شده تاکنون، نشان داده اند که کندر می‌‌تواند با سلول‌های سرطانی سینه، پروستات، پانکراس، پوست و روده بزرگ به شیوه‌ای موثر مبارزه کند. خاصیت ضد سرطانی کندر، یکی از دلایل محبوبیت این ماده گیاهی پرفایده در بسیاری از کشورها است.

نحوه استفاده کندر چگونه است؟

نحوه استفاده کندر و مقدار صحیح مصرف آن به عوامل مختلفی مانند سن، وضعیت سلامتی و شرایط پزشکی بیماران بستگی دارد. در حال حاضر اطلاعات علمی کافی برای تعیین میزان قابل قبول مصرف کندر وجود ندارد. هنگامی که از برخی از فروشگاه های آنلاین، کندر می خرید کاتالوگ ‌نحوه استفاده کندر نیز همراه با محصول برای شما ارسال می شود. در صورتی که محصول خریداری شده شما اینگونه توضیحاتی داشت بهترین کار این است که این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. اگر اینگونه نبود می‌توانید قبل از مصرف کندر با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، پزشک یا متخصصان آگاه مشورت کنید.

در اکثر موارد، کندر به صورت قرص استفاده می شود. دوزهای مصرفی برای ناراحتی های مختلف به شرح زیر هستند.

 آسم: 300-400 میلی گرم 3 بار در روز.

 بیماری کرون: 1200 میلی گرم سه بار در روز.

 استئوآرتریت: دویست میلی گرم سه بار در روز.

 آرتریت روماتیسمی: 200-400 میلی گرم سه بار در روز.

 کولیت ضایعه: 350-400 میلی گرم 3 بار در روز.

 التهاب لثه: 100-200 میلی گرم سه بار در روز.

 علاوه بر قرص ها، در برخی از کرم ها نیز از ترکیبات کندر استفاده می‌شود. این کرم ها اغلب برای درمان پریودنتیت و آرتریت استفاده می‌شوند. اگر می خواهید از اینگونه کرم های حاوی کندر استفاده کنید، با پزشک خود در مورد مقدار مصرف پیشنهادی مشورت کنید. موارد مصرف روغن کندر نیز بسیار متنوع هستند به گونه ای که در بسیاری از منابع اینترنت تنها به مصرف روغن کندر، بسنده شده است. بخور کندر نیز مزایای زیادی برای سلامتی دارد.

عوارض جانبی کندر

هزاران سال است که از کندر به عنوان یک دارو استفاده می شود. در صورت مصرف کندر به اندازه متعادل هیچ عوارض خطرناکی ندارد. شایع ترین عوارض جانبی مصرف کندر بر اساس مطالعات علمی، حالت تهوع و رفلاکس اسید معده است. اما در مورد زنان باردار، موضوع فرق می کند. برخی از تجزیه و تحلیل ها نشان می دهند که کندر می تواند خطر سقط جنین را در طول دوران بارداری افزایش دهد. بنابراین خانم های باردار باید از مصرف آن اجتناب کنند. مصرف کندر حتی می‌تواند با برخی از داروهای تداخل داشته باشد، به ویژه داروهای رقیق‌کننده‌های خون و قرص‌های کاهش دهنده کلسترول. اگر هر یک از آن داروها را مصرف می‌کنید، بهتر است قبل از مصرف کندر با پزشک خود صحبت کنید. با این کار در مورد عدم تداخل های دارویی مطمئن می‌شوید.

برای خرید آنلاین کندر از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید.

خرید کندر خوراکی