کافی میکس وگان مناسب رژیم های لاغری، وگان و گیاهخواران

کافی میکس رژیمی

کافی میکس وگان چیست و فواید مصرف آن کدامند؟

بسیاری از ما به کافی میکس، علاقه مندیم و هر از گاهی در دورهمی ها آن را امتحان می کنیم. اما شاید کافی میکس وگان عنوان جدیدتری برای هر یک از ما باشد. کافی میکس، همان پودر قهوه است که با شیر (یا خامه) و شکر میل می‌شود.

اما افرادی که رژیم گیاهخواری در پیش گرفته اند به محصولات لبنی علاقه ندارند. کافی میکس وگان مخصوص اینگونه افراد است زیرا در آن شیر، خامه یا هیچ محصول لبنی دیگری وجود ندارد و به جای این مواد از شیر سویا استفاده می‌شود.

شیر سویا ماده ای کاملا گیاهی و مغذی است که وگان ها کافی‌های محتوی این ماده را به کافی میکس معمولی ترجیح می دهند.

معرفی کافی میکس گیاهخواران و مواد تشکیل دهنده آن

همه قهوه ها در واقع قهوه وگان هستند. به عبارت دیگر تمامی انواع قهوه کاملا از مواد گیاهی ساخته شده اند و مصرف آنها از نظر گیاه خواران هیچ مشکلی ندارد.

اما برخی از افراد، طعم تلخ قهوه را نمی‌پسندند به همین دلیل کافی میکس را ترجیح می‌دهند.

ماده اصلی تشکیل دهنده کافی میکس نیز پودر قهوه است.

اما مواد دیگری نیز دارد از جمله پودر شیر و شکر. در میان گیاه خواران نیز افراد زیادی هستند که با قهوه تلخ میانه خوبی ندارند. این افراد نیز جزو طرفداران کافی میکس هستند اما کافی میکس مخصوص خود یعنی کافی میکس وگان ها را می خورند.

در کافی میکس گیاهخواران تمام ترکیبات، مشابه کافی میکس معمولی است به غیر از اینکه دیگر خبری از شیر نیست.

همانطور که گفتیم در کافی میکس وگان از شیر سویای غیر تراریخته استفاده می‌شود. شیر سویا نیز از لحاظ مغذی بودن چیزی کم از شیر معمولی ندارد و محصولی کاملا گیاهی است. منظور از کلمه غیر تراریخته نیز این است که گیاه سویایی که برای کافی میکس وگان استفاده می‌شود هیچ گونه تغییر ژنتیکی آزمایشگاهی ندیده است.

گیاهانی که تغییر داده می‌شوند محصولاتی تحت عنوان تراریخته تولید می کنند که ممکن است برای سلامتی انسان مضر باشند. در مورد کافی میکس وگان از اینگونه محصولات استفاده نشده است پس وگان ها از این نظر نیز خاطر جمع خواهند بود.  

مزایای کافی میکس گیاهخواران برای سلامتی انسان

کافی میکس وگان سطح انرژی را بهبود می‌بخشد و شما را باهوش تر کند.

 قهوه موجود در کافی میکس می تواند به افراد کمک کند کمتر احساس خستگی کنند و سطح انرژی آنها را افزایش خواهد داد. قهوه حاوی محرکی به نام کافئین است.

پس از نوشیدن کافی میکس، کافئین جذب جریان خون شده و از آنجا به مغز شما می رود. کافئین در مغز، انتقال دهنده عصبیِ مهارکنندۀ آدنوزین را مسدود می کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، مقدار دیگر انتقال دهنده های عصبی مانند اپی نفرین و دوپامین افزایش می یابد. این افزایش، منجر به افزایش فعالیت نورون ها می شود. در نهایت اتفاقاتی که به واسطه کافئین در مغز رخ می‌دهند باعث بهبود خلق و خو، سطح انرژی و جنبه های مختلف عملکرد مغز می شود.

می تواند به شما در سوزاندن چربی کمک کند

 کافی میکس گیاهخواران نیز دقیقا مانند سایر انواع کافی میکس ها و پودر های قهوه، دارای مقدار مناسبی کافئین است.

کافئین، علاوه بر تاثیر بر عملکرد ذهن به چربی سوزی نیز کمک می کند. به همین علت است که تقریباً در هر مکمل چربی سوزِ تجاری از آن استفاده می شود. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که کافئین می تواند میزان متابولیسم تا 10 درصد افزایش دهد. با این حال، ممکن است این اثرات در مصرف کنندگانِ طولانی مدت کافی میکس کاهش یابند.

 می تواند عملکرد فیزیکی شما را به شدت بهبود ببخشد

 کافئین موجود در کافی میکس وگان، سیستم عصبی شما را تحریک می‌کند و به سلول‌های چربی، سیگنال می دهد که چربی بدن را تجزیه کنند. به علاوه سطح اپی نفرین (آدرنالین) را در خون شما افزایش می دهد. اپی نفرین به هورمون جنگ یا گریز نیز معروف است که بدن شما را برای فعالیت بدنی شدید آماده می کند. اسیدهای چرب آزاد شده در جریان تجزیه چربی ها به عنوان سوخت، در دسترس این فعالیت بدنی قرار می‌گیرند.

بنابراین، می توانید قبل از رفتن به باشگاه از کافی میکس وگان به عنوان نیروزا بهره بگیرید.

برای خرید آنلاین محصولات سالم و ارگانیک و مناسب رژیم های کتوژنیک از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

رژیم کتوژنیک

 

 کافی میکس گیاهخواران، خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد

 شاید تصور نکنید که کافی میکس وگن بر ضد دیابت عمل کند ولی احتمال این قضیه بالا است. دیابت یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان گرفتار آن هستند.

به دلایلی، افرادی که کافی میکس یا هر نوع دیگری از قهوه را مصرف می‌کنند شدیدا خطر دیابت نوع 2 را برای خود کاهش می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که بیشتر کافی یا قهوه می‌نوشند، ۲۳ تا ۵۰ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

 کافی میکس وگن خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را کاهش می‌دهد.

 بیماری آلزایمر سبب تخریب سیستم  عصبی و زوال عقل می‌شود. این بیماری  معمولاً افراد بالای 65 سال را درگیر می کند و درمان شناخته شده ای برای آن وجود ندارد. با این حال، در وهله اول چندین کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از بروز این بیماری انجام دهید. یکی از این کارها نوشیدن کافی میکس و یا قهوه است.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان انواع مختلف قهوه تا 65 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر هستند.

کافی میکس وگان می‌تواند از کبد شما محافظت کند.

کافی میکس گیاهخواران می‌تواند برای کبد شما مفید باشد. چندین بیماری کبد را تحت تاثیر قرار می دهند، از جمله هپاتیت، بیماری کبد چرب و … . بسیاری از این شرایط می توانند منجر به سرطان کبد شوند. جالب توجه است که قهوه می تواند در برابر سرطان از کبد محافظت کند. افرادی که در روز 4 فنجان از انواع مختلف قهوه می‌نوشند تا درصد بالایی، کمتر به سرطان کبد مبتلا می‌شوند.

برای خرید آنلاین کافی میکس وگان و سایر محصولات رژیمی و ارگانیک از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

کافی میکس وگان- رژیمی

کلام آخر

مبارزه با افسردگی، کاهش خطر سکته قلبی و مغزی و افزایش کلی طول عمر از جمله فواید دیگر مصرف انواع مختلف قهوه از جمله کافی میکس وگان هستند. پس توصیه می‌شود مصرف کافی میکس وگان یا انواع دیگر قهوه را در زندگی روزمره خود بگنجانید. با این کار به جمع میلیون ها طرفدار این نوشیدنی اسرارآمیز می پیوندید که بسیار از چایی مفید تر است.