سیر سیاه OAB طلای سیاه درمانی

سیر سیاه تقویت سیستم ایمنی

سیر سیاه OAB سیر خامی می باشد که آن را چندین ماه برای تخمیر شدن کامل در فضایی با دمای بالا و رطوبت زیاد کنار میگذارند.

توجه داشته باشید که در فرایند تولید سیر سیاه از هیچ نمونه ماده ی شیمیایی استفاده نمی شود .

حبه های تخمیر شده ی سیر سیاه نسبت به حالت اول خود طعم ملایم تر و قوام چسبناک تری دارند.

فرایند تخمیر سیر  باعث می شود که سیر سیاه نسبت به حالت خام آنتی اکسیدان بیشتری در خود جای دهد .

همچنین این فرایند در کم کردن بوی نسبتا ناخوشایند سیر تاثیر  بسیار زیادی دارد .

چرا سیر سیاه بوی کمتری می دهد؟

این به این دلیل است که : در هنگام تخمیر شدن آلیسین (اصلی ترین عامل بوی سیر) به ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند آلکالوئیدها و فلاونوئیدها تبدیل می شود . این دو آنتی اکسیدان از اصلی ترین ترکیب هایی است که در فرایند تخمیر شدن سیر سیاه نقش بزرگی دارند .

خواص سیر سیاه OAB

در مورد سیر سیاه می توان  گفت که خواص دارویی بالا دارد . این طلای سیاه  فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و خوردن آن به صورت های مختلف در کنار غذا یا در اوقات دیگر توصیه می شود .

اکنون چند مورد از فواید بسیار زیاد این گیاه که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده را معرفی می کنیم:

همان طور که در بالا اشاره کردیم تخمیر سیر سیاه آنتی اکسیدان زیادی در خود دارد . این فرایند به سیستم حفاظتی انسان در برابر آسیب های اکسیداتیو کمک می کند . این فرایند تخمیری در 21 روز بعد از شروع تبدیل سیر به سیر سیاه به نهایت خود می رسد . در حالتی که آنتی اکسیدان بدن ما کم باشد ممکن است به بیماری های مختلفی مبتلا شویم . در صورت کمبود آنتی اکسیدان سیستم حفاظتی بدن ما به شدت ضعیف می شود . برای جذب بیشتر آنتی اکسیدان باید گفت که شما  به راحتی  می توانید آن را از طریق سبزیجات دریافت کنید .

کنترل قند و فشار خون و کلسترول

یکی دیگر از فواید سیر سیاه OAB کنترل قند خون و فشار است . در مطالعات ، تحقیقات و آزمایشات مختلفی ثابت شده است که استفاده از سیر سیاه در دیابت و فشار خون تاثیر بسیاری دارد . با مصرف درست سیر سیاه می توان حتی از مبتلا شدن به این دو مریضی دردسر ساز جلوگیری کرد .

قلب یکی از حیاتی ترین اندام های بدن می باشد . برای حفظ و افزایش کارکرد قلب باید از موادی استفاده کنیم که از سلامت آنها اطمینان داشته باشیم . سیر سیاه OAB   یکی از مواد غذایی می باشد که هیچ گونه مواد شیمیایی و صنعتی در آن به کار نرفته است . سیر سیاه OAB مشکل سازانی مانند کلسترول ، ال دی ال (نوعی کلسترول بد) و تری گلیسیرید ها را در خون کاهش می دهد . همچنین می تواند به گردش خون کمک بسیاری بکند .

         با کاهش ال دی ال  در خون ، جریان خون در رگ ها عادی شده و فشار خون شما کمتر می شود . بنابراین سیر سیاه OAB به کسانی که بیماری های قلبی و فشار خون دارند توصیه می شود.

پیشگیری از سرطان

سرطان یکی از دغدغه های جامعه ی پزشکی شناخته می شود. هنوز درمان قطعی برای سرطان ارائه نشده است اما شما می توانید با تغیر رژیم غذایی از سرطان جلوگیری کنید . با وجود آنتی اکسیدان در سیر سیاه OAB از سرطان در امان بمانید .

مصرف سیر سیاه OAB به شما در حفظ عملکرد شناختی کمک می کند .

درمان درد مفاصل

در سیر سیاه  مقادیر سولفور مناسبی وجود دارد . وجود سولفور به درمان ورم مفاصل و کاهش درد های ماهیچه ای کمک می کند .

سیر خام بهتر است یا سیر سیاه OAB ؟

سیر یکی از سبزیجاتی است که بسیاری مردم از طعم آن و خواص بی نظیر آن لذت می برند . تنها مشکل سیر خام بوی بد آن می باشد که سیر سیاه این مشکل را تا مقدار زیادی حل کرده است . سیر سیاه OAB بوی خیلی کمی نسبت به سیر خام می دهد .

در تشکیل سیر سیاه رطوبت تا حدی کاهش می یابد . با کاهش رطوبت اسید آمینه در سیر افزایش می یابد. درنتیجه سیر سیاه خواص بالاتری نسبت به سیر خام دارد . سیر خام می تواند باعث بروز درد های گوارشی برای افراد مستعد بشود . اما سیر سیاه این گونه مشکلات را به دلیل نحوه ی تشکیل آن ( تخمیر سیر) ندارد.

سیر سیاه حاوی مقدار بیشتری از آنتی اکسیدان ها می باشد.

مقدار ارزش غذایی موجود در 15 گرم سیر سیاه OAB  ( معادل یک قاشق )

سیر سیاه OAB دارای ویتامین  و مواد معدنی بالایی نیز می باشد . ویتامین های موجود در سیر سیاه شامل ویتامین B2- B6 –  B3 C – B1- می باشد . از جمله مواد معدنی موجود در سیر سیاه OAB می توان به فسفر ، کلسیم ، منیزیم ، منگنز ، روی و آهن اشاره کرد .

عوارض و معایب سیر سیاه OAB

  1. سیر سیاه عوارضی ندارد اما زیاده روی در مصرف می تواند باعث مسمومیت شود .
  2. یکی از موارد احتیاط در مصرف سیر سیاه این است که سیر سیاه باعث افزایش خونریزی می شود . اگر شما از کسانی هستید که از دارو های رقیق کننده خون و ضد انعقاد استفاده می کنید بهتر است از سیر سیاه کمتر استفاده کنید.
  3. سیر سیاه در بعضی از افراد می تواند اثرات آلرژیک داشته باشد .

توجه داشته باشید که بهتر است سیر سیاه را قبل از انجام فعالیت های روزانه مصرف کنید . سیر سیاه دارای انرژی بالا می باشد و باعث بی خوابی می شود .

قیمت و نحوه خرید سیر سیاه OAB

قیمت سیر سیاه به دلیل زمانی که صرف تولید و تخمیر آن می شود نسبتا بالا می باشد . اگر شما می خواهید که سلامت بیشتری را تجربه کنید بهتر است به دور از توجه به قیمت، سیر سیاه را خریداری و به صورت روزانه مصرف کنید .

برای خرید سیر سیاه شما می توانید به فروشگاه های حضوری و اینترنتی مراجعه نمایید .

برای خرید آنلاین سیر سیاه OAB از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید