خرید عرقیات، نوشیدنی سالم و پرخاصیت

خرید عرقیات خالص و ارگانیک عطارلند

برای خرید عرقیات ابتدا باید با خواص و منع مصرف آن ها آشنا شوید. مهمترین گنجینه برای انسان ها در ادوار مختلف سلامتی است. انسان برای حفظ صحت و سلامتی بدن هر آنچه را که نیاز باشد مهیا می کند. نیاز به سلامتی محرک است. برای داشتن بدنی سالم به عناصر مختلفی نیاز است.

مهمترین عنصر برای داشتن جسمی سالم و حفظ آن مصرف مواد غذایی سالم است. مواد غذایی به بخش های مختلفی تقسیم می شود. مهمترین بخش آن مواد غذایی گیاهی است. ما از گیاهان به صورت خام، پخته یا از محصولات ثانویه آن ها استفاده می‌کنیم. در تمام کشورها در طول زندگی بشر مواد غذایی گیاهی نقش مهمی داشته اند.

مردم با توجه به پوشش گیاهی و رویش گونه های مختلف از آن ها تغذیه می کرده اند. بخشی را برای درمان مورد استفاده قرار می دادند. در این زمینه ایرانیان یک سر و گردن بالاتر بوده اند. از گیاه به عنوان تقویت جسم، پیشگیری و درمان بیماری ها بهره می بردند.

در طب قدیم و سنتی از گیاهان دارویی شد که بعضا غذایی هستند نیز استفاده می کردند، مانند عرقیات. خرید عرقیات و مصرف آن به عنوان یک نوشیدنی مفید برای سلامتی خود استفاده می‌کردند. امروزه خواص معجزه‌آسای انواع عرقیات از لحاظ علمی به اثبات رسیده است.

مصرف و خرید عرقیات سالم و ارگانیک

خرید عرقیات و مصرف آن به عنوان یک نوشیدنی سالم در بین ایرانی هاجای خود را پدا کرده است. خوب است بدانیم که عرقیات چیست و چرا خرید عرقیات مهم است. چرا می توان به عنوان یک نوشیدنی سالم از آن استفاده کرد؟

برای به دست آوردن عرقیات گیاهی از روش تقطیر استفاده می شود. از بخش های مختلف گیاهان دارویی برای به دست آوردن عرقیات استفاده می کنند. پوست، گلبرگ، گل، ریشه گیاه را شامل می شود.

تقطیر (distillation) فرایند تبدیل مایع به بخار و دوباره تبدیل آن به مایع می باشد. گیاه داروی مورد نظر را در آب می جوشانند. این عمل برای جداسازی مایع از مواد جامد انجام می شود. از تقطیر هر بخش از گیاه دارویی عرقیات به دست می آید. اسانس یک بخش از گیاه است که در بخش های متنوع گیاه وجود دارد.

خرید عرقیات خالص

 

 

بویی که از بعضی گیاهان دارویی به مشام می رسد از اسانس نشات می گیرد. اسانس هر بخش از گیاه به راحتی با فرآیند تقطیر به دست می آید. مثلا اسانس در خانواده گل سرخ ها فقط در گلبرگ و در نعناعیان در تارهای ترشح کننده وجود دارد.

عامل مهم در کیفیت اسانس گیاهان داروی شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه است. این عامل بر محصول نهایی خرید عرقیات و بازار مصرف آن تاثیر می گذارد.

توصیه به خرید عرقیات در طب سنتی و خواص آن ها

در طب سنتی یک مزاج کلی برای همه عرقیات ذکر نشده است. بنابراین در زمان خرید عرقیات باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید:

 • قبل از خرید عرقیات گیاهی باید مزاج بدن خود را بشناسید. ممکن است مزاج بدن شما گرم یا سرد و در کنار آن خشک یا تر باشد.
 • در طبیعت نیز هر گیاهی طبع یا مزاج خاص خود را دارد. خاصیت گرم و سرد بودن نیز برای گیاهان دارویی مانند عرقیات وجود دارد.

برخی افراد تصور می کنند همه عرقیات دارای مزاج سرد و خنک هستند. این تصور به هیچ وجه درست نیست. میزان مصرف آن در افراد مختلف با توجه به مزاج متفاوت است.

اگر از خواص عرقیات آگاه باشید ممکن است به خرید عرقیات گیاهی و نوشیدن آن تمایل داشته باشید. برخی عرقیات و خواص آن ها به شرح زیر می باشد:

 • عرق بابونه: خرید عرقیات از جمله با بابونه طرفداران خاص خود را دارد. مزاج آن گرم می باشد.
 • بومادران: برخی از عرقیات را بانوان بیشتر مصرف می کنند. هدف از خرید عرقیات گاهی درمان است. طبع گرمی دارد و برای درمان کیست تخمدان مفید است.
 • بهار نارنج: برای آرامش اعصاب مفید است. طبع گرم و خشکی دارد.
 • کاسنی: باعث تقویت کبد می شود. طبیعت آن سرد و تر است.
 • شاتره: سرشار از آنتی اکسیدان است و طبیعت سردی دارد.
 • زنیان: ضد درد و التهاب بسیار قوی است و مزاج گرمی دارد

عرقیات و نحوه درست مصرف کردن

برخی افراد در مواجهه با هر نوع بیماری یا ناراحتی (جسمی و روحی) برای خود نسخه ای می‌پیچند. تاکید بر مصرف گیاهان دارویی و فرآورده های آن دارند. مصرف نادرست ممکن است بیماری را بدتر کند. نکته مهم این است که در زمان خرید انواع گیاهان دارویی باید از آن آگاهی کامل داشته باشید.

در خرید عرقیات نیز باید جوانب احتیاط را رعایت نمایید. استفاده از آن ها اصول خاص خود را دارد. قبل از مصرف حتماً باید با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید. در خرید عرقیات و مصرف آن ها باید حد اعتدال را رعایت کنید. عرقیات نیز مانند هر کالای دیگری تاریخ مصرف دارند.

گاهی ممکن است مصرف آن ضرر داشته باشد (بدون توجه به مزاج خود  نوع عرقیات). از طرف دیگر زیاده روی در مصرف آن می تواند برای سلامت بدن مضر باشد. مثلا مصرف بیش از حد کاسنی باعث کاهش فشار خون، زایمان زودرس و ترشحات صفرا می شود.

حتما در زمان خرید عرقیات بهترین زمان نوشیدن، میزان و تعداد دفعات را از کارشناس طب سنتی جویا شوید. برخی عرقیات برای افراد با شرایط خاص منع مصرف دارد. مثلا مصرف عرق بادرنجبویه برای افراد دچار اختلال تیروئید، آب سیاه چشم و خانم باردار و شیرده منع شده است.

عرقیات باید در شرایط کاملا بهداشتی و استاندارد تولید شوند. در شرایط غیر استاندارد متانول یا ماده سمی تولید می شود.

برخی از عرقیات پرمصرف و خواص آن ها

گلاب ارگانیک با کیفیت بالا

برخی از عرقیات پرمصرف و خواص آن ها عبارت است از:

 • بومادران: درمان کیست تخمدان، کاهش خونریزی قاعدگی و قاعده آور
 • بابونه: دفع کننده خون لخته شده مثانه، تسکین درد ها عفونی و درمان افسردگی
 • کاسنی: پیشگیری از لخته شدن خون، تصفیه خون و تسهیل خون رسانی
 • شاهتره: درمان جوش های چرکی، ایجاد شادی و نشاط و درمان آکنه
 • خارشتر: برای درمان تب و لرز، ضد سیاه سرفه، کمک به هضم غذا و دفع انگل ‌روده
 • گلاب: بوییدن آن باعث آرامش روح و روان، کاهش استرس، از بین برنده اندوه و غم
 • نعنا: درمان دل درد و دل پیچه، رفع بوی بد دهان، درمان نفخ و تسکین درد معده

عرق نعنا ارگانیک و دو آتیشه گل سی

بسیاری از عرقیات دیگر نیز تولید می شوند که هر کدام فایده های بی نظیری دارند. البته عرقیات دو آتشه در برخی موارد خاصیت بیشتری دارند. عرقیات دوآتشه از کیفیت و خاصیت بیشتری برخوردار است. برای به دست آوردن این عرقیات دوبار عمل تقطیر انجام می ‌شود.

 

عطارلند یک فروشگاه اینترنتی است. بهترین محصولات گیاهان دارویی را به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد. یکی از این محصولات عطارلند عرقیات است. عطارلند سعی می کند باکیفیت ترین ها را در دسترس شما قرار می دهد.

برای خرید آنلاین از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند اینجا کلیک کنید