فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری

عطارلند به عنوان یک فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری را در دسترس افراد قرار داده است. افراد بسیاری در طول زندگی خود رژیم غذایی را به دلایل مختلف تجربه کرده اند. برخی افراد نیز همیشه رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنند.

افرادی هستند با شنیدن کلمه رژیم یک تصور اشتباه در ذهن شان به وجود می‌آید. آن ها تصور می‌کنند که خوردن غذا و خوراکی در طول روز محدود می شود. این تصور کاملا اشتباه است.

رژیم (diet) از ریشه یونانی diata گرفته شده است. به این معنی است که تاکید بر همه بخش ‌های زندگی دارد. رژیم در واقع به برنامه غذایی اطلاق می شود. آن چیزی که در طول روز می خورید یا می آشامید را شامل می شود.

گاهی شما خودسرانه برای خود یک رژیم غذایی خاص را اعمال می کنید. در نتیجه ممکن است گروهی از غذا ها را حذف کنید. این امر باعث می شود به جسم شما آسیب وارد شود. مشورت با یک متخصص تغذیه می تواند بسیار راهگشا باشد.

هدف از گرفتن رژیم دو مقوله جداگانه است که در محور آن حفظ سلامتی در اولویت قرار دارد.

ابتدا برای پیشگیری یا درمان بیماری هایی مانند چربی خون، دیابت، کبد چرب و … رژیم غذایی مناسب است. ممکن است با تغذیه ناسالم (پرخوری و مصرف چربی ها و …) این بیماری ها به وجود آمده باشند.

هدف دوم در رژیم غذایی حفظ تعادل بدن از نظر وزن است. ممکن است فردی اضافه وزن یا کمبود وزن داشته باشد. رژیم های مختلف و خاصی در برنامه متخصصان تغذیه وجود دارد، از جمله:

 • گیاهخواری
 • بدون گلوتن
 • وگان
 • کتوژنیک

ممکن است شما و یا اطرافیان تان به دنبال فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری بوده باشید. البته باید زیر نظر پزشک متخصص برنامه رژیم غذایی را دنبال کنید.

 فروشگاه-آنلاین-وگان-عطارلند

 

 رژیم غذایی وگان

رژیم وگان چیست؟ در فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری چه نوع محصولاتی ارائه می شود؟

از نظر متخصصان تغذیه ترکیبات غذایی از پنج عنصر اصلی تشکیل شده است، از جمله:

 • دسته درشت مغذی ها: پروتئین‌، کربوهیدرات و چربی
 • دسته ریز مغذی ها: ویتامین و مواد معدنی

یک رژیم سالم غذایی پنج دسته غذایی را در خود جای می دهد.

 

در دستور بعضی از رژیم های غذایی پروتئین ها و چربی های حیوانی را حذف می کنند. به شما می گویند رژیم گیاهخواری را در برنامه روزانه جای دهید. چربی های حیوانی را حذف می کنید. مصرف چربی گیاهی را در سبد غذایی خود قرار می‌دهید.

این رژیم غذایی که گیاهخواری را در دستور کار قرار می دهد وگان نام دارد. امروزه رژیم وگان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سلبریتی ها تا افراد عادی از این رژیم استقبال کرده اند.

فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری به دلیل محبوبیت این رژیم بسیار گسترش پیدا کرده است. رژیم وگان یک نوع رژیم غذایی است که بر گیاهخواری مطلق تاکید دارد.

 

وگان تنها محصولات حیوانی و گوشتی را مصرف نمی کند. این افراد پا را فراتر گذاشته و محصولات ثانویه حیوانی را از سبد غذایی شان حذف کرده اند. انواع لبنیات، تخم ‌مرغ، عسل و … در برنامه غذایی روزانه جایی ندارد.

مواد غذایی مانند ژلاتین و شکر را نیز حذف کرده اند. ژلاتین از مشتقات استخوان حیوانات تهیه می شود.

به هیچ عنوان از چربی‌ های حیوانی برای پخت غذا استفاده نمی شود. از فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری چربی های گیاهی را تهیه می‌کنند.

برنامه غذایی این افراد سبزیجات، میوه‌، سبزیجات برگدار، غلات کامل (گندم، جو) را شامل می شود. امروزه به دلیل محبوبیت رژیم وگان ساخت فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری با استقبال روبه‌رو شده است.

 

 محصولات ارگانیک عطارلند - وگان

 انواع رژیم غذایی وگان

رژیم وگان انواع محصولات ثانویه حیوانی مانند شیر و تخم‌مرغ را حذف کرده است. به جای شیر حیوان از شیر بادام یا شیر نارگیل و به جای تخم مرغ از دانه چیا، موز و … استفاده می کنند.

به جای چربی حیوانی از روغن کنجد، زیتون، آووکادو و نارگیل استفاده می شود. در فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری در ایران تمام محصولات رژیم وگان را می توانید تهیه کنید.

رژیم وگان به چند دسته تقسیم می شود. بعضی از این روش ها بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

انواع رژیم وگان شامل:

 • رژیم کامل وگان: در این رژیم تمام غذا های گیاهی استفاده می‌ شود. میوه ، غلات، حبوبات، دانه و آجیل های مختلف مصرف می شوند.
 • رژیم 80/10/10: در این رژیم مصرف غذاهای پرچرب گیاهی مانند آجیل ها یا آووکادو بسیار کم می ‌شود. بیشتر تمرکز بر خام گیاه خواری و مصرف میوه ها است.
 • وگان محلول نشاسته: مصرف کربوهیدرات ها زیاد و بالعکس مصرف چربی ها بسیار محدود می شود. تمرکز بیشتر بر نشاسته های پخته و آب پز مانند برنج، سیب زمینی و … است.
 • وگان خام تا 4: در این رژیم افراد تا ساعت 4 بعد از ظهر محصولات غذایی خام میل می کنند. برای وعده غذایی شام گیاهان پخته را میل می کنند.
 • رژیم شکوفا: در این رژیم افراد غذا های کامل مصرف می کنند. اکثراً مواد غذایی را به صورت خام یا نیم پز در برنامه شان قرار می دهند.

امروزه تنها فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری محصولات این رژیم را عرضه نمی کنند. به دلیل استقبال از این رژیم رستوران ها نیز محصولات این رژیم را در منوی خود جای داده اند.

عطاری آنلاین عطارلند - وگان

عطارلند فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری

ضرورتی ندارد که از همان ابتدا رژیم را به ‌صورت سرسختانه اجرا کنید. در نتیجه لزومی ندارد به دنبال فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری باشید. قدم به قدم جلو بروید.

به مرور زمان غذای گوشتی را حذف کنید. غذای گوشتی را به مقدار کم (چند روز در هفته) مصرف کنید.

از همان ابتدای راه مصرف سبزیجات را افزایش دهید. ترکیبات موجود در سبزیجات مانند فیبر ها باعث می شوند فرد زودتر احساس سیری کند.

ممکن است هدف شما از رژیم کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل باشد. برای داشتن اندامی مناسب ورزش و فعالیت بدنی سالم را در برنامه روزانه و هفتگی خود قرار دهید.

مواد غذایی تولید شده به روش صنعتی را از برند های معتبر تهیه کنید. این محصولات یک بخش تخصصی در فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری را به خود اختصاص داده است.

در سایت عطارلند بخش ویژه ای را به محصولات رژیمی از جمله رژیم وگان اختصاص داده ایم.

این فروشگاه محصولات رژیم وگان و گیاهخواری را به صورت زیر مجموعه معرفی کرده است. شما عزیزان به راحتی می توانید به انواع محصولات در سایت دسترسی پیدا کنید و ثبت سفارش نمایید.

هدف ما دسترسی آسان شما مشتریان گرامی به انواع محصولات است.