عطاری اصفهان، عطارلند: عرضه محصولات طبیعی، ارگانیک 

عطاری اصفهان، عطارلند : در مقاله زیر قصد داریم یک معرفی اجمالی نسبت به شغل عطاری برای شما عزیزان داشته باشیم

لغت عطاری در فرهنگ دهخدا به معنای شغل و پیشه دوا فروشی است. عطاری جزو مشاغلی است که قدمت هزار ساله در تاریخ همه جوامع و ملل مختلف دارد. نوعی داروخانه سنتی محسوب می ‌شود.

ارزش و جایگاه عطاری به واسطه محصولات گیاهی و ارزش درمانی آن ها است. به دلیل اینکه هر گیاه دارویی عطر و بوی خاصی دارد این شغل به عطاری معروف شده است.

در تاریخ ایران حکیم بزرگی چون ابن سینا کتب با ارزشی درباره مزاج شناسی و انواع گیاهان نوشته است. احادیث با ارزشی نیز از ائمه اطهار (ع) درباره خواص انواع گیاهان به دست ما رسیده است. همچنین درباره نحوه صحیح مصرف آن ها (غذا، دارو و ..) ما را راهنمایی کرده اند.

در فرهنگ و ملل مختلف روش های مختلفی برای درمان بیماری ها استفاده می کردند. به طور مثال در چین، هند، ایران و … با استفاده از گیاهان مختلف بیماری ها را درمان می کردند.

در گذشته هر عطاری گیاهان و دارو های محلی همان منطقه را به فروش می رساندند. به ندرت گیاهان و ادویه ها بین کشور های مختلف تبادل می شد.

امروزه ارتباطات جوامع گسترش غیرقابل وصفی داشته است. گیاهان دارویی، ادویه و ملزومات یک عطاری از سایر کشور ها در عطاری شهر های کوچک نیز وجود دارد.

تنها در ایران بیش از 2000 گونه گیاه دارویی وجود دارد. هر فرد با توجه به نیاز خود می تواند به عطاری شهر خود (عطاری اصفهان) مراجعه کرده و آن را به راحتی تهیه کند.

 

فروشگاه محصولات ارگانیک عطارلند

تخصص و تجربه لازمه شغل عطاری

اولین قدم برای راه اندازی یک عطاری داشتن حداکثر دانش درباره خواص گیاهان دارویی است. عطاری محدود به فروش انواع محصولات و گیاهان دارویی نیست. باید در کنار فروش اطلاعات کافی از گیاهان دارویی داشته باشید. بخشی از شغل عطاری مشاوره، درمان و شناخت بیماری ها است. ممکن است مشتری گرامی در حین خرید از شما مشاوره بخواهد و شما باید حداقل اطلاعات را داشته باشید.

کسب دانش در این حیطه به دو صورت حاصل می شود:

  • نزد یک متخصص طب سنتی یک دوره ای را آموزش ببینید. همزمان کتب طب سنتی قدیم و اسلامی را نیز مطالعه نمایید.
  • طب سنتی و درمان با گیاهان دارویی به عنوان یک علم شناخته شده است. اگر علاقه داشته باشید می توانید تحصیلات آکادمیک را در این رشته ادامه دهید.

در صورت کسب مدرک معتبر می‌توانید بیماران را ویزیت کنید. جهت درمان بیماران می توانید به آن ها خدمت کنید و انواع دارو را برای درمان آن ها تجویز نمایید. در غیر این صورت عطار به عنوان یک فروشنده اجازه تجویز دارو برای بیمار را ندارد.

عطاری اصفهان

راه اندازی فروشگاه عطاری اصفهان

ابتدا باید یک مکان ثابت داشته باشید و مطابق با استاندارد های بهداشت مکان مورد نظر را دیزاین کنید. مکانی که با سلامت افراد در ارتباط است رعایت اصول بهداشتی در اولویت قرار دارد. در درجه اول سلامت محصولات حفظ می شود و در درجه دوم اعتماد مشتریان گرامی جلب خواهد شد.

در حرفه عطاری اگر تجربه و دانش لازم را داشته باشید کسادی در این شغل وجود ندارد. البته توجه داشته باشید این شغل با سلامت افراد جامعه در ارتباط است. به عبارت دیگر در برابر سلامت افراد مسئول هستید.

مشتریان گرامی نیز باید توجه داشته باشند که خودسرانه گیاه دارویی را برای درمان مصرف نکنند. ممکن است در آینده عوارضی به همراه داشته باشد. بنابراین حداقل مشاوره یا مطالعه را قبل از مصرف هر نوع گیاه داشته باشید.

مسئول عطاری باید آشنایی کامل با انواع محصولات گیاهی و دارویی داشته باشد. ارتباط با فروشندگان و تهیه کنندگان عمده این محصولات در سراسر کشور گام دیگر برای توصیه فعالیت است.

در عطاری اصفهان بهترین و باکیفیت ترین محصولات را تهیه کنید و در اختیار مشتریان در شهر اصفهان قرار دهید. محصولات و دارو های گیاهی دنیای بی نهایتی را شامل می شود متخصص طب سنتی دارویی با توجه به مزاج افراد دارو های خاصی را تجویز می کنند.

شناخت کافی از گیاهان، فصل کاشت و زمان برداشت آن ها داشته باشید. این امر به شما کمک می کند تا همیشه محصولات تازه و جدید در اختیار مشتریان خود قرار دهید. برخی از گیاهان به صورت صنعتی نیز کشت می شوند.

 

 

عطاری اصفهان، عطارلند

لزوم موفقیت

سعی کنید محصولات خود را در بسته بندی های بهداشتی تهیه و عرضه کنید. زمانی که محصولات در بسته بندی بهداشتی باشند آلودگی به مواد غذایی و محصولات نفوذ نمی کند.

جنبه دیگر موفقیت شغل عطاری و بسیاری از حرفه ها به فروش اینترنتی محصولات وابسته شده است. حتی در شهر اصفهان خرید و فروش محصولات و ارسال بسته ها را به صورت اینترنتی انجام دهید. افراد بسیاری وقت کافی برای پیمودن راه را ندارند.

عطارلند یک فروشگاه بزرگ اینترنتی است که خدمات خود را به صورت آنلاین به مشتریان عزیز ارائه می دهد. می توانید به سایت مراجعه کنید و محصول خود را انتخاب و خریداری نمایید.

برای خرید آنلاین از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند، عطاری آنلاین اینجا کلیک کنید

اگر فروشنده عطاری هستید به هیچ عنوان دارو را با نظر شخصی به مشتری تجویز نکنید. همواره افراد را به پزشک و متخصص مجرب طب ‌سنتی ارجاع دهید. همکاری شما با یک فرد متخصص در حوزه طب سنتی بر سلامت و صداقت حرفه شما تاثیر می گذارد.

 

عطرِ عطاری در شهر اصفهان

هرگز برای معرفی و فروش محصولات خود درباره خواص گیاهان اغراق آمیز صحبت نکنید. گیاهان دارویی عوارض جانبی بسیار کمی دارند. اما توجه داشته باشید که عوارض احتمالی هر گیاه را به مشتری یادآوری کنید.

محصولات متعارف را در عطاری خود معرفی کنید و وارد حوزه های غیرمرتبط نشوید. درمان چاقی، ناباروری، ترک اعتیاد، فروش دارو، قرص های بدنسازی و … باید زیر نظر متخصص انجام شود.

امروزه طب سنتی همگام با پزشکی نوین به درمان انواع بیماری ها کمک می کند. در بعضی موارد پیشگام در درمان بیماری ها است. به شرط این که بیمار زیر نظر پزشک متخصص مجرب روند درمان را طی کند. اقدام خودسرانه ممکن است حتی روند بیماری را بدتر کند.

بعضی عطاری ها مجوز فروش برخی محصولات دارویی با پایه گیاهی را ندارند. از فروش آن ها خودداری کنید. فقط داروخانه های دولتی مجوز فروش دارو های خاص را دارند.

مردم بیشترین استفاده را از محصولاتی مانند عرقیات، ادویه، انواع دمنوش، روغن های خوراکی و … دارند. به دلیل اینکه محصولات گیاهی فواید بسیاری دارند افراد به مصرف آن ها تمایل دارند. بیشتر افراد گیاهان دارویی را برای پیشگیری از بیماری ها استفاده می‌کنند.

ریشه، ساقه، دانه، بذر، گل، روغن گیاهی، عرقیات گیاهی و … بخش های مختلف یک گیاه هستند. هر کدام از این بخش ها خواص مخصوص به خود را دارند.

اگر از محصولات با کیفیت و مرغوب استفاده کنید باعث رونق کسب و کار شما خواهد شد.