کمک به درمان انواع سرفه با شربت گیاهی ضد سرفه 

شربت گیاهی ضد سرفه انواع سرفه ها را بدون هیچ عوارضی درمان می کند.

یکی از عوارض سرماخوردگی سرفه است که با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان بسیاری افراد نا خواسته درگیر آن خواهند شد.

البته عوامل دیگری مثل آلودگی هوا باعث تشدید سرفه ها می‌شود.

بهترین راه پیشگیری است، اما هر شخصی در روند زندگی خود دچار سرماخوردگی می شود. سرفه خشک از عوارض ناخواسته سرماخوردگی است.

سرفه خشک معمولا آزاردهنده است و باعث می‌شود در قفسه سینه و گلو احساس درد ناخوشایندی داشته باشید.

البته سرفه یک واکنش عادی ریه و دستگاه تنفسی به سرماخوردگی است تا باعث ایجاد خلط شود و راه تنفس را نرم و باز کند.

اما اگر سرماخوردگی منجر به سرفه خشک شود بسیار آزاردهنده می شود

عوامل ایجاد سرفه خشک

حساسیت به مواد شیمیایی

حساسیت فصلی به گرده گل ها

سرماخوردگی همراه با عفونت راه های تنفسی فوقانی

آسم و سینوزیت

بیماری و سرطان ریه

عفونت ریه مثل برونشیت

برخی افراد زمانی که دچار سرفه خشک می شوند شروع به مصرف خودسرانه شربت های شیمیایی می کنند اما از عوارض مخرب آن آگاه نیستند.این دارو های شیمیایی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و همچنین اثر مخربی بر دستگاه تنفسی و کبد دارد. پیشنهاد ما بعد از تشخیص استفاده از شربت گیاهی ضد سرفه است.

خوشبختانه مردم نسبت به مضر بودن شربت های شیمیایی و عوارض آن ها آگاهی پیدا کرده اند. همچنین نگاه مردم و کارخانه ‌های داروسازی به طب سنتی و خواص داروهای گیاهی به خصوص شربت های  گیاهی تغییرکرده است.

در چند سال اخیر آمار استفاده از شربت های گیاهی ضد سرفه افزایش پیدا کرده است. قوی ترین شربت گیاهی هیچگونه اثر منفی بر بدن ندارد، حتی بدن را قوی تر می کنند.

 

انواع شربت گیاهی ضد سرفه و ویژگی های آن ها

در ادامه انواع گیاهان دارویی که برای درمان سرفه مناسب هستند را همراه با خواص آن ها برای شما بیان می کنیم.

شربت گیاهی آویشن

آویشن شیرازی عطارلند

از گیاه آویشن در ساخت شربت های ضد سرفه گیاهی  استفاده می شود. 

خواص:

در درمان برونشیت و سرفه بسیار موثر است.

در دفع علائم سرفه و نزله های مجاری فوقانی تنفسی بسیار موثر است.

یک خلط آور است و اثر ضد اسپاسم دارد.

در کودکان برای درمان سیاه سرفه بسیار تاثیر گذار است.

سرشار از آنتی بیوتیک است.

برای گلو درد بسیار مفید است.

دم کرده آویشن شیرازی یک دمنوش بسیار تاثیرگذار بر افزایش ایمنی بدن در زمان سرماخوردگی و درمان آن است. ترکیب جوشانده آویشن با گل ختمی بسیار مفید است. شربت آویشن یک شربت گیاهی ضد سرفه عالی محسوب می شود. همچنین ترکیب این دو دمنوش با افزودن مقداری عسل یک شربت معجزه آسا است.

در سایت عطارلند می‌توانید با یک جستجوی ساده بهترین شربت های گیاهی ضد سرفه را انتخاب کرده و ثبت سفارش کنید.

شربت گیاهی ضد سرفه گل ختمی

ویژگی های آن به شرح زیر می باشد:

گل ختمی در درمان تحریکات مخاطی حلق و دهان بسیار مناسب است.

سرفه های خشک را درمان می کند.

در درمان سرفه های تحریکی گوارشی موثر است.

التهابات دستگاه تنفسی و گوارش را تسکین می دهد.

ناراحتی‌ های نایژه و نای تسکین می دهد.

باعث افزایش اشتها می شود.

ترکیب دمنوش گل ختمی با عسل یک شربت ضد سرفه گیاهی عالی را به وجود می آورد.

شربت گیاهی ضد سرفه عسل:

در طب سنتی ایرانی که برگرفته از طب اسلامی است عسل را درمان هر دردی معرفی کرده است. در زبان فارسی عسل را انگبین می نامند. شربت ماءالعسل یا آب انگبین در درمان سرفه های خشک و سرماخوردگی توصیه شده است. 

ترکیب ماء العسل، آب و عسل است. شربت ماءالعسل را به نسبت های مختلف بسته به تجویز متخصص طب سنتی با هم مخلوط کرده و می جوشانید. کف روی آن را برمی دارید، تا یک سوم یا دو سوم آن که باقی ماند می توانید استفاده کنید. این ترکیب یک شربت ضد سرفه  گیاهی  بینظیر است.

 برای تهیه ماءالعسل مرکب می توانید گیاه دارویی مورد نظر را کوبیده و در کیسه کتانی ریخته و به همراه آن بجوشانید، مرتب کیسه را فشار داده تا شیره آن خارج شود. این ترکیب در درمان سرفه خشک، بیماری ‌های ریه، ذات الریه، تنگی نفس، گرفتگی صدا و … بسیار موثر است.

انواع شربتهای ضد سرفه گیاهی با تولید صنعتی

در سایت عطارلند شربت گیاهی ضد سرفه زوفا که تولید انبوه صنعتی نیز دارد به شما عزیزان معرفی شده است. از ترکیبات آن گل ختمی است که نرم کننده سینه، ضد التهاب مجاری تنفسی و خلط آور است. برای درمان آسم، برونشیت و سیاه سرفه توصیه می‌شود. در ساخت این شربت از ترکیبات گیاهی دیگری نیز استفاده شده است.

دومین شربت که به تولید صنعتی نیز رسیده است شربت گیاهی ضد سرفه تیمکس و تیمیکس پلاس است. ترکیب های موثر در آن آویشن و عسل است. این شربت خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی قوی دارد. بسیار موثر در درمان سرفه خشک، گلو درد و التهابات ناشی از سرفه است.

 سومین شربت  ضد سرفه گیاهی  که باز هم به تولید صنعتی رسیده است شربت تیمیان است. برای درمان سرفه های ناشی از سرماخوردگی تجویز می شود. ضدعفونی کننده و خلط آور بسیار مفیدی است. این شربت از ترکیب آویشن ساخته شده است که خواص آن قبلا توضیح داده شده است.

در ساخت این شربت به همراه آویشن از مرزه، اکالیپتوس و رازیانه استفاده شده است.

خواص مرزه: خاصیت ضد عفونی و ضد باکتریایی دارد. در درمان سرفه و سرماخوردگی استفاده می شود. باعث تسکین گلو درد است. درد های احتقان بینی را تسکین می دهد و همچنین خلط آور است.

خواص اکالیپتوس: این یک گیاه همیشه بهار است. از بخور آن برای درمان سرفه استفاده می شود. احتقان بینی را برطرف می کند. سردرد ناشی از سرماخوردگی را بهبود می بخشد.

در اینجا چند نمونه شربت های ضد سرفه گیاهی  همراه با فوایدشان که به تولید صنعتی رسیده اند را برای شما نام بردیم. در درجه اول سلامتی شما آرزوی ماست. در درجه دوم در صورت نیاز از شربت گیاهی ضد سرفه استفاده کنید تا روند درمان سریع تر شود. مصرف این شربت های گیاهی هیچ گونه عوارضی بر بدن نخواهد داشت.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات و تخفیف های ویژه فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید