دمنوش استوایی خوش طعم و انرژی بخش

دمنوش استوایی

دمنوش استوایی خوش طعم و انرژی بخش می باشد. اگر یک بار از این دمنوش ها استفاده کنید، تاثیر بالای آن را خواهید دید.

دمنوش های استوایی بسیار خوشمزه بوده و انرژی مورد نیاز بدن در فصل گرما را تامین می کنند.

طبع میوه های استوایی کمی با هم متفاوت می باشند. به عنوان مثال طبع نارگیل که میوه ای استوایی است، گرم و خشک است.

اما آووکادو طبع سردی دارد. در اکثر دمنوش های گیاهی استوایی، اگر نارگیل و انبه و آناناس استفاده می شود، کمی هم آووکادو در کنارش اضافه شده تا به عنوان مصلح و اصلاح کننده عمل کند و تا حدودی گرمای آن ها را بگیرد.

خواص و ترکیبات 

یکی از خواص میوه های استوایی، داشتن ویتامین های A و C میباشد. این ویتامین ها به شدت انرژی بخش و حالت محافظت کنندگی در برابر بیماری ها دارند. به علاوه اینکه با داشتن خواص انرژی زایی، می توانند ایمنی بدن در مقابل حملات ویروس و بیماری ها را افزایش دهند.

میوه های استوایی معروف که در بازار ایران یافت می شوند، بسیار خوش طعم می باشند. برای مثال انبه و موز، آناناس و نارگیل و حتی آووکادو، بسیار خوش طعم و خوش عطر هستند. تصور کنید اگر مجموع این میوه ها را بتوان خشک کرد و از آن ها دمنوش تهیه کرد، چقدر خوش طعم و انرژی بخش خواهند شد. این دمنوش می تواند قوای جنسی در انسان را تقویت ببخشد و انرژی فوق العاده ای در بدن آزاد کند.

دمنوش میوه های استوایی

اگر قصد داشتید دمنوش استوایی نوش جان کنید، بهتر است دمنوش آماده ی آن را از فروشگاه های معتبر و عطاری ها خرید کنید.

بهتر است برای مصرف آن 2 ساعت قبل یا بعد از غذا، آن را مصرف کنید. در هر بار مصرف بهتر است حدودا 10 گرم از آن را در قوری ریخته و آبی که تقریبا درجه حرارت آن بین 75 تا 95 درجه می باشد روی آن بریزید. بین 3 تا 5 دقیقه طول می کشد تا دمنوش استوایی شما آماده شود. فقط حواستان را خوب جمع کنید که هیچ دمنوشی را به آب در حال جوش و 100 درجه اضافه نکنید.

هرگز نگذارید که دمنوش شما روی اجاق گاز بجوشد.

هیچ دمنوشی نباید روی حرارت مستقیم آماده شود چون دیگر دمنوش نبوده و حکم یک جوشانده را دارد که خوردن هر جوشانده ای هم به صلاح نیست. فقط برخی از جوشانده ها مفید هستند.

 در ادامه حتما به خواص دمنوش های استوایی می پردازیم تا بدانید که دمنوش های استوایی چرا اینقدر طرفدار پیدا کرده اند و انرژی بخش می باشند.

خواص نوشیدن دمنوش استوایی برای بدن

هر دمنوشی خواص مخصوص به خود را دارد. دمنوش استوایی از دمنوش های بسیار پر طرفدار بین مردم می باشد.

البته بیشتر افراد به خاطر رفع بیماری های کبدی و شست و شوی کبد و همچنین کاهش چربی های بدن، از این دمنوش ها استفاده می کنند.

در ایران هم میوه های استوایی به وفور یافت نمی شوند و اکثر میوه ها وارداتی هستند. به همین خاطر، نوشیدن دمنوش استوایی شاید به صرفه تر باشد. این دمنوش علاوه بر طعم خوش و انرژی بخش بودن، می تواند خواص متعددی داشته باشد.

برای خرید آنلاین دمنوش استوایی دکتر بین از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

دمنوش میوه ای و گیاهی استوایی دکتر بین

در اینجا به ذکر برخی از خواص این دمنوش ها می پردازیم:

  • از بارز ترین خواص دمنوش استوایی، افزایش قدرت باروری و افزایش میل جنسی در انسان می باشد.
  • سرشار از آنتی اکسیدان می باشند که برای افزایش ایمنی بدن بسیار مفید هستند.
  • با مصرف دمنوش های استوایی می توان از حملات قلبی پیشگیری کرد.
  • دمنوش های گیاهی قدرت چربی سوزی بالایی دارند و می توانند تا حدودی چربی خون را پایین آورده و با داشتن آنتی اکسیدان های خود، خون را تصفیه کنند.
  • دمنوش هایی که حاوی آناناس باشند می توانند به استحکام استخوان ها کم کنند.
  • برخی از دمنوش های استوایی برای پوست و شفاف کردن آن خیلی مفید هستند.
  • دمنوش استوایی می تواند از یبوست پیشگیری کنند و مشکلات ناشی از یبوست را کمتر کند.
  • دمنوش های حاوی انبه می توانند با کم خونی مقابله کنند و آرامش بخش باشند.
  • دمنوش حاوی نارگیل برای دفع سنگ کلیه مفید می باشد.
  • دمنوش های استوایی ضد سرطان هستند.

خواص دمنوش های استوایی بیشتر از این موارد می باشد. اگر مصرف کنید، می توانید خواص آن را عمیق تر درک کنید.

کدام دمنوش استوایی برای چربی سوزی مفید است؟

یکی از خواص میوه های استوایی،  قدرت چربی سوزی آن ها می باشد. میوه های  استوایی در مناطق گرمسیری استوایی رشد می کنند.

در این مناطق اکثر کسانی که زندگی می کنند، از اندام خوب و متناسبی برخوردار هستند. زیبایی اندام این افراد، ریشه در گرما و تلاش و پشتکارشان دارد.

اما نباید از تاثیر فوق العاده زیاد میوه های این نواحی هم غافل شد. میوه های استوایی سرشار از فیبر می باشند. مقادیر بالای فیبر در بدن انسان، خاصیت چربی سوزی ایجاد می کند. وقتی حجم زیادی از معده و روده ها با میوه های استوایی پر شود، شخص نمی تواند غذای زیادی بخورد. در نتیجه آرام آرام وزن بدنش کم شده و چربی های اضافی شروع به سوختن می کنند. حالا تصور کنید از این میوه ها و تکه های آن، دمنوش درست شود. دمنوش های استوایی همان خواص میوه ها را دارند، با این تفاوت که فیبر آن را ندارند.

اما عصاره ی چربی سوزی خیلی خوبی در آن ها وجود دارد که می تواند چربی اضافی بدن را بسوزاند و روی کم کردن اشتها تاثیر گذار باشد. میوه ی آووکادو در دمنوش های استوایی، احساس سیری به مغز انسان منتقل می کند و جلوی پر خوری در فرد را می گیرد. در نتیجه کاهش وزن اتفاق می افتد.

کلام آخر

اگر بخواهید دمنوش میوه های استوایی با مارک خوب و کیفیت بالا داشته باشید، باید بگوییم که در ایران، مارک های زیادی وجود دارند ولی همه ی آن ها کیفیت لازم را ندارند. فقط تعداد اندکی از این مارک ها خوب و با کیفیت می باشند. شما می توانید دمنوش های خود را از عطارلند سفارش دهید و درب منزل دریافت کنید. این دمنوش ها از بهترین مارک های تجاری بوده و کیفیت خیلی خوبی دارند.