کره فندق، میان وعده مقوی و خوشمزه، مناسب رژیم کتوژنیک

کره فندق در رژیم کتوژنیک

کره فندق، میان وعده ای خوشمزه می باشد و برای افرادی که رژیم کتوژنیک می گیرند، بسیار مفید است. افرادی که رژیم کتوژنیک دارند، مجبورند برای تغییر سبک زندگی و خوراکی خود، تا 90 درصد و یا حتی 100 درصد مصرف کربوهیدرات ها را قطع کنند. کره ی فندق موجود در بازار حاوی شکر می باشد. در واقع کره ی فندق حاصل مخلوط شدن دانه های فندق و شکر می باشند. این کره به شدت مقوی و خوشمزه می باشد. اما با اینکه شکر خوشمزگی خاصی به آن می دهد، برخی از تولید کنندگان، شکر و نمک را از روند تولید آن حذف می کنند و یک کره ی خالص از فندق تهیه می کنند. این محصول مخصوص افرادی است که رژیم کتوژنیک دارند و نمی توانند از کربوهیدرات ها استفاده کنند.برای شیرین شدن آن، از شیرین کننده های مصنوعی و بدون کالری و کربوهیدرات استفاده می کنند.

افرادی که می خواهند وزن کم کنند مجبور هستند در برنامه غذایی خود، میان وعده بگنجانند به خصوص در روزهای ابتدایی که تحمل رژیم برایشان سخت و طاقت فرسا می باشد. کره فندق می تواند برای میان وعده ی این افراد بسیار مفید و خوشمزه باشد.

در رژیم کتوژنیک مصرف چربی ها بیشتر می شود ولی مصرف کربوهیدرات ها محدود تر، به همین دلیل مصرف ماده ای خوشمزه در میان وعده یا صبحانه که هم غنی از ویتامین و مواد معدنی باشد و هم خوشمزه باشد، بسیار مهم است. کره فندق بهترین گزینه برای همین کار است.

خواص کره ی فندق چیست؟

فندق میوه ای شیرین و خوشمزه است که به عنوان آجیل مصرف می شود. درختان این میوه در آسیای صغیر و برخی از نقاط اروپا رشد می کنند. ترکیه و اسپانیا و ایتالیا و ایالات متحده ی آمریکا از کشورهایی هستند که فندق در آن ها کشت می شود. اما خاستگاه این میوه بیشتر، اروپا می باشد. خواص بسیار زیادی دارد و اگر در آسیاب و مخلوط کن به کره تبدیل شود، خواص آن کاملا حفظ می شود.

کره فندق نسبت به دیگر کره های گیاهی و حیوانی، دارای خواص بیشتری می باشد. این کره سرشار از اسید های چرب اشباع نشده و مفید برای بدن است. همچنین ویتامین های محلول در چربی ( E، D، A ) و ویتامین های گروه B در این کره به وفور یافت می شود. کلسیم و منیزیم، گوگرد و آهن و روی به میزان زیاد در این کره وجود دارد. ویتامین C یکی دیگر از ویتامین های این کره خوشمزه می باشد.

کره فندق مناسب رژیم کتوژنیک

کره فندق

 • برای افرادی که دیابت دارند و رژیم کتوژنیک می گیرند، بسیار مفید می باشد.
 • برای کم خونی مفید است و سرشار از آهن می باشد.
 • در درمان کبد چرب و کم کردن چربی و التهاب کبد موثر است.
 • بدن را در مقابل سرطان ها و حملات قلبی محافظت می کند.
 • سرشار از ویتامین های E و C می باشد.
 • کره فندق سرشار از اسید چرب غیر اشباع بوده و میزان LDL خون را پایین می آورد.
 • میان وعده ای خوشمزه می باشد.
 • برای پوست مفید است چون سرشار از ویتاین E و A می باشد.
 • مکملی بسیار مناسب جهت رشد کودکان است.
 • گلبول های قرمز خون را بازسازی کرده و بیشتر می کند.
 • باعث تقویت حافظه و هوش در انسان می شود.
 • یک مکمل لاغری محسوب می شود و برای ورزشکاران بسیار مفید است.
 • رطوبت بدن را بیشتر میکند.
 • میزان قند و انسولین خون را کاهش می دهد.
 • اگر کسی ناخن شکننده و آسیب پذیر داشته باشد می تواند از کره فندق استفاده کند.
 • کره فندق انرژی زا بوده و سطح ایمنی بدن را بالا می برد.
 • کره فندق می تواند به افزایش قدرت جنسی فرد کمک کند.

خواص کره فندق بیشتر از این ها می باشد. اگر برای مدت چندین ماه مصرف کنید، آرام آرام تاثیر خواص آن را در بدن خود مشاهده خواهید کرد.

برای خرید آنلاین محصولات ارگانیک و رژیمی از فروشگاه محصولات ارگانیک عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

پودر شیر بادام بری نو

طرز تهیه ی کره فندق خانگی

کره ی فندق در سوپرمارکت ها و حتی عطاری ها به شکل بسته بندی موجود است. مرغوب و با کیفیت بودن آن را با مصرف می توان تشخیص داد. البته برخی از عطاری ها هم جلوی چشمان مشتری، کره ی فندق را با میکسر تولید می کنند. می توان میزان فندق یا نمک و حتی شکر آن را به دلخواه تعیین کرد.

با این همه باز هم عده ای خواهان درست کردن کره فندق در خانه هستند. برای این کار باید فندق مرغوب تهیه کنید. سپس آن را به آرامی در یک مخلوط کن کم کم ریخته و مخلوط کنید. اگر در آسیاب انجام دهید بهتر است و زودتر به روغن می افتد.

فندق چربی بالایی دارد و بعد از ریختن آن در آسیاب و زدن آن برای چند دقیقه، باید به روغن افتاده و حالتی بین مایع و جامد به خود بگیرد. اگر این اتفاق نیفتاد احتمالا فندق شما کهنه و مانده می باشد و یا هنوز فندق نارس است. می توانید برای روغن انداختن، کمی هم کره گیاهی به آن اضافه کنید ولی به میزان خیلی کم.

اگر برای لاغزی و رژیم کتوژنیک می خواهید استفاده کنید، اصلا شکر درون آن نریزید. می توانید شیرین کننده های مصنوعی مجاز را تهیه کرده و کمی به آن بیفزایید. به میزان خیلی کم و دلخواه نیز می توانید به آن کمی نمک اضافه کنید. چند بار که ترکیب مورد نظر را در آسیاب یا مخلوط کن، آسیاب کردید، می توانید درون یک ظرف شیشه ای ریخته و در یخچال نگهداری کنید. روی ظرف را یک تکه پارچه ی تمیز بگذارید و بعد درب را ببندید تا از کپک زدن جلوگیری کند. به همین راحتی می توانید یک کره فندق خوب و خوشمزه مناسب رژیم کتوژنیک تهیه کنید.

و کلام آخر

کره فندق بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند وزن کم کرده و رژیم کتوژنیک بگیرند. اگر بتوانید کره ی فندق مرغوب و کتوژنیک تهیه کنید، به سلامت بدن خود کمک بزرگی کرده اید. البته این کره فقط برای افراد چاق نیست. همه می توانند از این کره و خواص خوب آن بهره مند شوند.