قیمت عطر گیاهی؛ خوشبوکننده و غذای روح

قیمت عطر طبیعی

قیمت عطر گیاهی که دارای مزاج گرم است نسبت به فواید آن بسیار ناچیز می باشد. طب سنتی ایران بر گرم کردن بدن تاکید می‎کند. به همین جهت به خوردن غذاهای گرم توصیه می‎کند. البته استفاده از غذاهای گرم محدود به خوردن نیست. بلکه به بویایی، شنیداری و… نیز اهمیت داده می‌شود، زیرا روح و مغز انسان نیاز به تقویت دارد. در طب سنتی هر چیزی مزاج خاص خود را دارد. فصل‎، سن، غذا، کلام، محبت و حتی عطرها نیز مزاج دارند.

عطر(قیمت عطر گیاهی)، هدیه ناب طبیعت

قیمت عطر گیاهی به عوامل متعددی وابسته است. در فرهنگ لغت دهخدا عطر به معنای بوی خوش و خوشبو معنی شده است. عطر ماده خوشبویی است که از گیاهان خوشبو و روغنی به دست می‌آید. مهمترین منبع برای تولید عطر طبیعی، گیاهان هستند. روش استخراج اسانس از گیاهان بسیار آسان می‎باشد.

 اسانس ماده‌ای روغنی بوده که در فرآیند دم‎آوری از گیاهان گرفته می‎شود. اسانس (بیرنگ) بسیار فرار بوده و در معرض هوا به سرعت بخار می‌شود. در گیاهان در بخش‌های مختلف (گلبرگ، ساقه، صمغ، برگ، ریشه و میوه) یافت می‌شود. برای استخراج اسانس از روش‌هایی مانند پرس سرد، تقطیر و استخراج با حلال، کمک گرفته می‌شود.

قیمت عطر گیاهی و جایگاه عطر در طب سنتی

قیمت عطر گیاهی را اگر با خواص آن مقایسه کنید. خرید عطر گیاهی، انتخابی بسیار مفید و مناسب است. عطرها نیز مزاج خاص خود را دارند و غذای مغز و بویایی ما هستند. در طب سنتی از عطرهای گرم توصیه می شود که به عنوان یک صفرا زدا معرفی شده است. شاید شنیده باشید که افراد گرم مزاج با بوییدن رایحه گرم دچار سردرد می شوند. سرد مزاجان از عطرهای گرم استفاده کنند و بالعکس. برخلاف این تصورات در طب سنتی عطر گرم برای تمام مزاج ها مناسب می‎باشد.

اولین و مهمترین عطر (گرم و لطیف) در طب سنتی و حتی در دین اسلام، عطر گل محمدی است. نشانه سازگاری آن این است که تمام افراد بوی آن را دوست دارند. افراد گرم مزاج از عطرهای خیلی گرم مانند مشک استفاده نکنند.

قیمت عطر گیاهی با توجه به رایحه و درصد خلوص آن متفاوت می‌باشد. برخی افراد مکرراً از عطرهای سرد استفاده می‌کنند. در طب سنتی اشاره شده است که این امر باعث سستی و اختلال در اعصاب می‌شود. حتی منجر به فراموشی در کهنسالی خواهد شد.

در کتب قدیمی طب سنتی به روش های تهیه اسانس نیز اشاره شده است. به طور مثال زکریای رازی در کتاب خود روش تقطیر را توضیح داده است. بنابراین جایگاه عطر در طب قدیم بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

معرفی عطرهای گرم

قیمت عطر گیاهی را در درجه اول با توجه به رایحه و درصد خلوص آن مقایسه نمایید. قیمت عطر گیاهی در اندازه و میل های مختلف، متفاوت می‌باشد.

برخی عطرهای طبیعی که در کتب قدیم به آن ها اشاره شده است را معرفی می کنیم:

  • گل محمدی یا گل سرخ: به تیره گل سرخیان معروف است. در طب سنتی مزاج این رایحه، گرم و لطیف معرفی شده است. بوییدن آن برای درمان اضطراب و افسردگی نافع بوده و غم و اندوه را می زداید. البته از گل محمدی گلاب نیز تهیه می‌شود. توصیه می‌شود در هنگام خواب این عطر استفاده شود. به ویژه برای بانوان بسیار مفید می باشد.
  • گل یاس: با نام گل یاسمن نیز شناخته می‌شود. این گل مزاج گرم داشته و اثر آن هنگام شب بسیار زیاد است. موجب آرامش اعصاب، خواب راحت (بدون تکان خوردن) می شود. باعث تقویت حافظه، هوشیاری و کاهش فراموشی خواهد شد. از بین برنده افسردگی، اضطراب و اندوه است. برای درمان برخی سردردها مفید می باشد.

 

  • گل اسطوخودوس: قیمت عطر گیاهی اسطوخودوس با توجه به فواید آن برای سردمزاجان، بسیار کم می‌باشد. اسطوخودوس مزاج گرم و خشکی دارد. برای درمان اختلال خواب مفید است و باعث آرامش جسم و ذهن می‎شود. مفرح جسم و روح است و شادی آور می باشد. برای درمان سردردهایی که منشا سردی دارند مفید می باشد.
  • گل نرگس: استشمام عطر طبیعی گل نرگس برای درمان افسردگی ناشی از سودا مفید می‎باشد. در پیشگیری از ابتلا به برص مفید است. همچنین مفرح و شادی بخش می باشد. این موضوعات در دانشگاه کپنهاگ مورد تحقیق قرار گرفته و تایید شده است.

در سایت عطارلند عطر طبیعی با رایحه های متعددی نظیر بهارنارنج، سنجد، پرتغال، مریم و نرگس قرار داده شده است.

برای خرید آنلاین روی تصویر زیر کلیک کنید

عطر طبیعی گل محمدی ایران گیاه

قیمت عطر گیاهی، انتخاب و خرید آن

قیمت عطر گیاهی را هیچگاه با فواید آن مقایسه نکنید. عطر طبیعی با درصد خلوص بالا در بازار بسیار زیاد است. عطر گیاهی را می توانید در میل های کوچک تهیه کنید. برخی عطرهای طبیعی در بازار وجود دارند که بر پایه آب و الکل ساخته شده اند. انتخاب شما باید بر پایه گرمی عطر و سلامتی بدنتان باشد.

خرید عطر طبیعی به ویژه از نوع گیاهی را در اولویت قرار دهید. درست است که بدن افراد دارای چهار مزاج مختلف است اما هدف طب سنتی گرم نگه داشتن مزاج بدن می‎باشد. همچنین اگر بدن دارای دو مزاج سرد و تر یا سرد و خشک است باید به طرف گرمی سوق داده شود. درباره انتخاب و خرید عطر طبیعی نیز به همین صورت است. اگر بدن شما گرم است از عطرهایی با رایحه گرم و لطیف استفاده کنید، مانند گل محمدی. رایحه هایی مانند انبر، مشک، عود، چوب صندل و چوب قرمز بسیار گرم هستند. افرادی که دارای مزاج گرم هستند این رایحه ها را کمتر انتخاب نمایند. برای استفاده از عطر محدودیت زمانی بیان نشده است، اما در برخی مواقع اثر آن بیشتر است.

آداب عطر زدن در اسلام

قیمت عطر گیاهی به بهای آرامشی که از استشمام بوی خوش آن کسب می‌کنید بسیار ناچیز است. در دین اسلام بر خرید و استفاده از عطر تاکید فراوان شده است. خاتم‌الانبیا پیامبر اسلام (ص) بر استفاده از عطر به صورت روزانه، هدیه دادن و هدیه گرفتن آن تاکید فراوان کرده اند. حضرت رسول می فرمایند: در مسافرت شش چیز را همیشه همراه داشته باشید: عطر، مسواک، آینه، شانه، قیچی و سرمه دان. امام صادق علیه السلام می فرمایند: شایسته است مرد هر روز از عطر استفاده کند. در روایات تاکید شده است عطر را بر روی شارب، محاسن و گودی زیر گردن بزنید.

آروماتراپی (Aromatherapy) یا رایحه درمانی

قیمت عطر گیاهی را با هیچ عطری مقایسه نکنید. خرید و استفاده از عطر فراتر از بوی خوش آن است. از عطرهای گیاهی برای درمان استفاده می کنند که به نام رایحه درمانی شناخته می شود. یکی از علوم کهن بوده و امروز زیر شاخه ای از علم پزشکی و طب گیاهی است. در این سبک از اسانس های گیاهی برای درمان امراض روحی و جسمی استفاده می شود. موارد مصرف آن به صورت بویایی یا ماساژ های موضعی می باشد. در این روش تاکید بر استفاده از یک نوع عطر گیاهی نیست. بلکه از اسانس‌های مختلف نیز به صورت ترکیبی استفاده می کنند.