خمیر دندان گیاهی؛سلامت همیشگی دهان و دندان

خمیر دندان گیاهی

یکی از جدیدترین محصولات گیاهی تولید خمیر دندان گیاهیاست. خمیر دندان های گیاهی به سلامت همیشگی دهان و دندان کمک می کنند. به هیچ وجه جای تعجبی ندارد که با کمک گیاهان و محصولات طبیعی بتوان به سلامت دهان و دندان ها کمک کرد.

هر آنچه که ما از طبیعت و محصولات آن یعنی گیاهان دارویی می خواهیم سلامت محور است.هر ماده ای که از طبیعت وفرآورده‌های طبیعی بسازیم و بگوییم جای هیچگونه اغراقی نیست. به دلیل اینکه طبیعت همان است که اجدادمان در آن زندگی می کردند.آن ها برای تمیز نگه داشتن و بهداشت دهان و دندان از گیاهان طبیعی استفاده می کردند.

به طور مثال مسلمانان از گیاه سواک برای مسواک کردن دندانهای خود استفاده می کردند. برخی گیاهان باعث خوشبو کردن دهان می شوند. به طور مثال برگ نعنا یا خوردن خیار سبز برای خوشبو شدن دهان مصرف  می کردند. امروزه نمی توان آن ها را مستقیم بر روی مسواک خود گذاشت و به دندانها کشید. آنها را به محصولی با ظاهر جدید اما کاملا ارگانیک و سالم تبدیل کرده‌اند.

رقابت خمیر دندان گیاهی و صنعتی

درابتدای تولید خمیردندانهای صنعتی یک نام در تبلیغ این محصول پررنگ بود. در تبلیغات بیان می کردند که این خمیر دندان ها حاوی فلوراید است. تولیدکنندگان ادعا می‌کردند که برای سلامت دندان و از بین بردن باکتری ها مفید است.

در تحقیقات علمی مشخص شد که فلوراید یک ماده سرطان زا است. این ماده از پسماند صنایع مختلف به دست می آید. پژوهش های مختلفی بر سمی بودن آن اذعان کرده‌اند.

این تحقیقات مخالفان خودش را داشته و بیان می‌کنند که مقادیر کم آن در خمیردندان و آب آشامیدنی مضر نیست. افراد می‌توانند از این دو قطب منفی و مثبت، مفید یا مضر بودن خمیر دندان های صنعتی خارج شوند.

انتخاب خمیردندان گیاهی گزینه کم خطر و مفیدی می باشد. می توانید با آسودگی خاطر از خمیر دندان گیاهی استفاده کنید.

برای خرید آنلاین خمیر دندان گیاهی آلبودنت روی تصویر زیر کلیک کنید

خمیر دندان بدون فلوراید گیاهی آلبودنت خرید از عطارلند

خمیردندان گیاهی،ترکیبی از دل طبیعت

خمیردندان گیاهی محصولی است که از گیاه و فرآورده‌های گیاهی تشکیل  شده است. همچنین در فرآیند ساخت  آن از  هیچگونه ماده شیمیایی مانند فلوراید و مشتقات آن استفاده نمیشود. نکته دیگر این است که همانند خمیردندان های صنعتی کف  نمی‌کند.

ترکیبات خمیر دندان گیاهیبرای از بین بردن باکتری های دهان و دندان مفید است. باکتری هایی که رویدندان قرار دارند باعث از بین رفتن مینای دندان و نازک شدن آنها می شوند.

ترکیبات گیاهی مانند آبلیمو، عصاره نعنا تند، روغن نعنا، دارچین، ریحان، چریش و گیاه میخک را شامل می باشد. درطب سنتی قدیم برای از بین بردن باکتری و عفونت‌ها از میخک استفاده می کردند.به دلیل اینکه گیاه میخک برای از بین بردن باکتری و عفونت دهان موثر است. البته باید در حد اعتدال و با تجویز کارشناس مصرف شود.

عوامل موثر درخرابی دندان ها

انسان با  بزرگ شدن و بالا رفتن سن دچار تغییر و فرسودگی در ساختار بدنی میشود. یکی از این قسمت ها دندان است.

عوامل متعددی باعث رنگ شدن  دندانها می‌شود، مانند خوردن قهوه، چای و موارد دیگر. همچنین با مرور زمان سطح دندان دچار ترک خوردگی (نازک شدن) می شود. این امر بر اثر جویدن یا شکستن  مواد سخت  به وجود می‌آید.

موادغذایی در  این  ترک  ها جمع شده و به مرور  باعث پوسیدگی دندان ها می شوند. به طور استاندارد باید بعد از  هر وعده غذایی دندان‌ها را مسواک زد. تعداد دفعات زیاد در استفاده از خمیر دندان گیاهی اثر منفی بر سلامت دندان و بدن نخواهد داشت.البته مسلماً در طی مسواک زدن نباید مواد را قورت دهید.

برای اکثر ما این تعداد دفعات سخت است. البته باید (بهتر است) بعد از وعده ناهار و شام یا حداکثر یک ساعت قبل از خواب دندان هایتان را مسواک بزنید. اهمیت مسواک زدن بعد از وعده های غذایی چرب بیشتر است.

فواید ترکیبات گیاهی در خمیر دندان گیاهی

ترکیبات گیاهی که در تولید خمیر دندان گیاهی استفاده می کنند هر کدام فواید مخصوص به خود را دارند. این ترکیبات و فواید آن ها به شرح زیر می باشد:

نعناع:درخمیردندان گیاهی نعناع وجود داشته  باشد موجب  خوشبو  شدن دهان  میشود.همچنین از بین برنده باکتریهای دندان است.

ریحان: ترکیب دیگر گیاه ریحان است. در همه خانه‌ها به ‌عنوان سبزی پای ثابت سفره می باشد. خاصیت ضدعفونی کنندگی داشته و میکروب‌ها و باکتری‌ها را از بین میبرد.

میخک:درطب سنتی از گل و دانه خشک شده آن به عنوان یک مسکن فوری درد استفاده می‌شود.دارای آنتی اکسیدان،ویتامینc و کلسیم می باشد.

بابونه: برhی تهیه خمیر دندان گیاهی گاهی ازگیاه بابونه استفاده می‌کنند. یک ضدالتهاب قوی می باشد.التهابات لثه و دهان را از بین  می برد.

از گیاهان دیگری مانند زنجبیل، اکالیپتوس و حتی  کف دریا برای ساخت خمیر دندان گیاهی استفاده میکنند.

برای خرید آنلاین خمیر دندان گیاهی از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

خمیر دندان بدون فلوراید هیشو رایحه قهوه خنک - فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند

ترکیبات مضر در خمیردندان های صنعتی

درست است که فلوراید در طبیعت و حتی غذا و آب وجود دارد اما مقدار آن سمی نیست. اگر مقدار مصرف آن از بیشتر از حد مجاز باشد برای بدن خطرناک خواهد بود. با توجه به اینکه هر روز 2 الی 3 مرتبه در روز از آن استفاده می‌کنیم مسلماً در طولانی مدت مضر خواهد بود.

خمیر دندان گیاهی فاقد فلوراید ساخته می شود که بدون نگرانی می توانید از آن ها استفاده کنید.

LSL یا سدیم لوریل سولفات درتمام خمیردندان های صنعتی وجود  دارد. این ماده برای کف کردن افزوده می‌شود که گاهی حساسیت زا است. این ماده نیز در خمیر دندان گیاهی وجود ندارد و به اصطلاح خمیر دندان ارگانیک کف نمی زند.

همچنین خمیر دندان های گیاهی فاقد رنگ های شیمیایی هستند.

روش ساخت چند نمونه خمیر دندان خانگی

اگر خمیر دندان گیاهی در دسترس شما نبود با چند راه خانگی می توانید خمیر دندان خانگی تهیه کنید.

اگر می خواهید خمیر دندان خانگی تهیه کنید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:

ترکیبعسلونمک: 5 واحد عسل و 1 واحد نمک را ترکیب کرده و استفاده کنید.

نمک طبیعی: ساده ترین راه برای تمیز کردن دندان است. مقدار کمی نمک طبیعی را روی مسواک زده و به دندانها بکشید. ضد باکتری، میکروب و عفونت است.

کف دریا: کف دریا را پودر کرده و روی مسواک قرار دهید و سپس دندانهایتان را با آن بشویید. به این مورد می توانید کمی جوش شیرین و یا نمک معمولی نیز بیفزایید.تمام این مواد را با هم پودر کنید که می توانید برای تمیز کردن دندانها استفاده کنید.

موارد ذکر شده در کنار خمیر دندان گیاهی باعث سفید شدن دندانها می شوند. همچنین مانع ایجاد جرم بر روی دندان ها خواهدشد.

با انتخاب خمیر دندان گیاهی و تهیه خمیر دندان خانگی به سلامت دهان و دندان خود کمک کنید.

برای خرید و آگاهی از قیمت خمیر دندان های گیاهی به عطاری های معتبر یا داروخانه ها مراجعه نمایید.