خرید آویشن شیرازی موثر در درمان کرونا، عفونت ریه و مشکلات گوارشی

خرید آویشن شیرازی: در حال حاضر نگاه مردم به سمت طب سنتی و گیاهان دارویی تغییر کرده است.

گیاهان دارویی برای درمان و پیشگیری استفاده می شوند. هیچ گونه عوارض جانبی بعد از مصرف وجود ندارد. در نتیجه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. علم و به خصوص علم پزشکی جدید تحقیقات گسترده در زمینه گیاهان دارویی انجام داده است.

گیاهان دارویی، طب سنتی و شیوه استفاده از آن ها جزو ثروت ملی هر کشور محسوب می شود. کشور ایران نیز از این مقوله مستثنا نیست. گیاهان دارویی که در دامنه کوه ها و جنگل ها می رویند خواص بی نظیری دارند. دانش ما در مورد شناخت گیاهان دارویی بسیار محدود است. گیاهان دارویی و آنچه که در طبیعت موجود است معجزه غذایی و درمانی برای انسان محسوب می شود.

 از جمله این گیاهان آویشن شیرازی است. مطمئنا همه شما برای خرید آویشن شیرازی به عطاری ها مراجعه کرده اید.

آویشن شیرازی؛ گیاهی با خواص دارویی

اگر قصد خرید آویشن شیرازی را دارید بهتر است ابتدا با ویژگی ها و خواص این گیاه آشنا شوید. از گذشته تا کنون افراد برای مصارف مختلف از گیاهان دارویی استفاده می کردند.

استفاده از گیاهان به منظور کمک به درمان، پیشگیری و مصارف غذایی در بین عموم مردم رواج داشته است. در چند ده دهه گذشته منع استفاده از گیاهان دارویی اتفاق داد. علم پزشکی جدید نگرش ها را متوجه خود کرده بود.

در ادامه مطلب شرح کاملی از آویشن شیرازی را بیان خواهیم کرد.

مشخصات آویشن شیرازی

خرید آنلاین آویشن شیرازی

در هنگام خرید آویشن شیرازی از عطاری ها یا فروشگاه عطاری آنلاین ممکن است با نام های دیگری مواجه شوید. آویشن وحشی، سوسنبر، سی سنبر،  نمام، نمام الملک و سی سنبل نام های دیگر آویشن در فارسی، طب سنتی و عربی است.

بوته یا درختچه آن کوتاه است. بین 10 تا 30 سانتی متر ارتفاع دارد. در دامنه کوه بین سنگ و تخته سنگ ها می روید. در مناطق گرم و خشک رشد می کند. گرما دوست است و نیاز به نور زیادی دارد.

ساقه های متعددی دارد. ظاهر آن کرک مانند است. برگ های کوچک و زیادی به شکل لوزی دارد. برگ های آن به رنگ خاکستری روشن است. بوته آن سرشار از گل های ریز سفید رنگ است.

این گیاه خشکی و کم آبی را تحمل می کند. نیاز به آب فراوان ندارد. در طبیعت در دامنه جنوبی کوه ها روییده می شود.

زمانی که قصد خرید آویشن شیرازی دارید فقط برگ خشک و تمیز شده را در اختیار شما قرار می دهند. زیرا گل و چوب ضخیم آن از قسمت برگ جدا شده است. آویشن به روش ‌های امروزی و مدرن در شرایط مصنوعی کشت می ‌شود.

برای خرید آنلاین آویشن شیرازی با کیفیت بالا از فروشگاه گیاهان دارویی عطارلند روی تصویر زیر کلیک کنید

آویشن شیرازی عطارلند

مزاج و روش استفاده از آویشن شیرازی

 

در زمان خرید آویشن شیرازی به تازه بودن آن توجه کنید. گیاهان دارویی که تازه نیستند بوی کهنگی می دهند. مزاج و طبع آویشن گرم و خشک درجه دو است. مصلح آویشن شیرازی سرکه و انگور است. به روش های مختلفی می توان آویشن را مصرف کرد.

خرید آویشن شیرازی برای درمان بیماری محدود نمی شود. برخی از آویشن برای پخت غذا های مختلف استفاده می کنند. در غذا هایی مانند سوپ، آش، تهیه سس سالاد، طعم و عطر دادن به گوشت استفاده می شود. در بعضی مناطق از آویشن شیرازی در تهیه حلوا استفاده می‌کنند.

مصارف درمانی و دارویی آن بسیار شناخته شده است. اکثراً به صورت دمنوش به تنهایی یا در ترکیب با گیاهان  دارویی دیگر استفاده می کنند.

برای تهیه دمنوش آویشن مقدار تجویز شده را در قوری یا ظرف درب دار بریزید. یک لیوان آب جوش به آن اضافه کرده و درب را ببندید. بعد از 15 دقیقه دمنوش را صاف کرده و میل کنید.

بهتر است با توجه به مزاج و تجویز متخصص طب سنتی برای خرید آویشن شیرازی اقدام کنید.

خرید آویشن شیرازی محدود به برگ آویشن نیست. ترکیبات مختلفی از آویشن تولید شده است. آویشن شیرازی جزو گیاهانی است که روغن آن نیز تولید شده است.

در حال حاضر شرکت ‌های داروسازی مختلفی در ایران برای تولیدات محصولات خود اقدام به خرید آویشن شیرازی می کنند. شربت با ترکیب آویشن یکی از ترکیبات دارویی جدید است. این شربت برای درمان سرماخوردگی، سرفه، و برونشیت نیز تجویز می شود.

خرید آنلاین آویشن شیرازی

انواع شربت آویشن :

  • شربت آویشن تیمورانت رازک
  • شربت آویشن کامپاند
  • شربت آویشن و عسل تیمکس پلاس
  • و …

خواص درمانی آویشن شیرازی

در زمان خرید آویشن شیرازی روش های مختلفی برای مصرف آن به شما معرفی می شود.

خرید آویشن شیرازی و استفاده از آن را برای درمان مشکلات گوارشی تجویز می کنند.

برای درمان تهوع، دل پیچه و اسهال نیز توصیه می شود.

برای درمان اختلالات گوارشی بهتر است به صورت دمنوش مصرف شود، زیرا اثر فوری دارد.

دمنوش آن به همراه چای، عسل یا عناب برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود. برای درمان عوارض سرماخوردگی مانند التهابات گلو و گلو درد نیز تجویز می شود.

برای خرید آنلاین دمنوش آویشن به شکل تی بگ روی تصویر زیر کلیک کنید

خرید دمنوش آویشن شیرازی

دمنوش آن به همراه عسل برای درمان سرفه های خشک (سرماخوردگی) توصیه می کنند.

یک روش خانگی برای درمان سرماخوردگی است. برای دفع سنگ مثانه و سنگ کلیه مفید است. به عنوان یک گیاه معرق (تعریق کننده) شناخته می شود. مسهل بلغم است و انواع کرم را از روده خارج می کند.

مصرف آن برای تقویت کبد، معده و کلیه مفید می باشد. سرشار از آنتی بیوتیک است. از بین ‌برنده درد (تسکین دهنده درد) است. به طور مثال درد انتهای دنده را آرام می کند.

طبع گرم آن از بین برنده لرزش بدن در زمستان است. در طب سنتی برای خرید آویشن شیرازی مصرف آن به همراه غذا توصیه می‌شود، زیرا نور چشم را زیاد می کند. برای تقویت ریشه مو و جلوگیری از ریزش آن مناسب است.

در طب سنتی برای رفع ورم طحال از آویشن شیرازی و سرکه ضماد تهیه می‌ کنند و روی محل قرار می دهند. برای سایر ورم ‌ها در نقاط دیگر بدن نیز ضماد آویشن شیرازی با عسل توصیه می شود.

 

منع خرید آویشن شیرازی برای مصارف خاص

خرید آویشن شیرازی برای مصرف زیاد توصیه نمی شود. در خرید آویشن شیرازی و مصرف آن برای پیشگیری یا درمان زیاده روی نکنید. مصرف هر چیزی اگر از حد اعتدال عبور کند برای بدن ضرر دارد.

عوارض استفاده بیش از حد آویشن شامل:

  • به ریه آسیب می رساند.
  • فشار خون را بالا می برد.
  • باعث ایجاد آلرژی پوستی و التهاب پوستی می شود.
  • افرادی که تیروئید دارند نباید مصرف کنند.
  • در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است، زیرا احتمال سقط جنین وجود دارد.
  • افرادی که تب دارند از اشکال مختلف (دمنوش، پودر و …) آن بیش از حد استفاده نکنند.